2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

JAV jūrų pėstininkai iš Pietų Sudano išvežė Amerikos ambasados darbuotojus

JAV jūrų pėstininkai iš neramumų apimto Pietų Sudano penktadienį evakuavo Amerikos ambasados darbuotojus. Tą pačią dieną pranešta, kad JAV skirs solidžią humanitarinę pagalbą nuo smurto nukentėjusiems šalies žmonėms.
Jūrų pėstininkai Pietų Sudano sostinėje Džuboje į lėktuvą lydi evakuojamą JAV ambasadorę Susan D. Page
Jūrų pėstininkai Pietų Sudano sostinėje Džuboje į lėktuvą lydi evakuojamą JAV ambasadorę Susan D. Page / Robert L. Fisher III/ U.S. Marine Corps (JAV jūrų pėstininkų korpusas) nuotr.

Kaip pranešė JAV gynybos departamentas, iš Pietų Sudano sostinės Džubos penktadienį evakuota apie 20 Amerikos ambasados darbuotojų. Taip pat penktadienį JAV pranešė skirsianti 49,8 mln. dolerių humanitarinės pagalbos nuo konflikto nukentėjusiems asmenims.

Pasak JAV gynybos departamento atstovo spaudai armijos pulkininko Steveno Warreno, ambasados darbuotojai evakuoti anksti iš ryto.

„Gynybos departamentas iš Ugandos nusiuntė du orlaivius KC-130 su specialiosios paskirties jūrų pėstininkais, kurie sėkmingai evakavo apie 20 žmonių“, – sakė pulkininkas S.Warrenas.

Vienas orlaivis Pietų Sudano sostinėje Džuboje, o kitas laukė netoliese, jei prireiktų pagalbos. Jūrų pėstininkų būrys, vos tik lėktuvas nusileido, iš karto užtikrino saugumą ant žemės.

Robert L. Fisher III/ U.S. Marine Corps (JAV jūrų pėstininkų korpusas) nuotr./JAV jūrų pėstininkas per evakavimo operaciją
Robert L. Fisher III/ U.S. Marine Corps (JAV jūrų pėstininkų korpusas) nuotr./JAV jūrų pėstininkas per evakavimo operaciją

Evakuoti ambasados darbuotojai saugiai išgabenti į Ugandą.

Pentagonas savo pranešime pabrėžia, kad evakuacijoje dalyvavę jūrų pėstininkai iš greitojo reagavimo padalinio nuolat treniruojasi ir ruošiasi tokioms misijoms, kokia buvo atlikta šį kartą.

JAV valstybės departamento atstovė Marie Harf pranešė, kad iš Džubos saugumo sumetimais evakavus Amerikos ambasados personalą, Pietų Sudane likusiems amerikiečiams reikalingą konsulinę pagalbą suteikti pasiruošusi JAV ambasada Kenijos sostinėje Nairobyje.

Tuo pačiu M.Harf visus Pietų Sudane likusius JAV piliečius paragino nedelsiant išvykti iš šalies saugumo sumetimais.

Šalis atsidūrė prie „prarajos“

Kovos Pietų Sudane prasidėjo gruodžio 15 dieną, kai prezidentas S.Kiiras apkaltino savo varžovą buvusį viceprezidentą R.Macharą, atleistą iš pareigų liepą, mėginimu surengti karinį perversmą. R.Macharas tai kategoriškai neigė ir sakė, kad prezidentas vienu susirėmimu tarp armijos junginių naudojasi kaip pretekstu politiniam „valymui“.

Robert L. Fisher III/ U.S. Marine Corps (JAV jūrų pėstininkų korpusas) nuotr./Evakuojami JAV piliečiai laipinami į lėktuvą Pietų Sudano sostinėje Džuboje
Robert L. Fisher III/ U.S. Marine Corps (JAV jūrų pėstininkų korpusas) nuotr./Evakuojami JAV piliečiai laipinami į lėktuvą Pietų Sudano sostinėje Džuboje

Prieš pat Kalėdas buvo skelbiama, kad per neramumus žuvo per tūkstantį žmonių, o iš šalies pradėti evakuoti užsienio piliečiai.

JAV prezidentas Barackas Obama smurtui šalyje plečiantis perspėjo, kad Pietų Sudanas atsidūrė prie „prarajos“.

„Pastarieji susirėmimai grasina nugramzdinti Pietų Sudaną atgal į tamsias praeities dienas“, – pažymėjo prezidentas, konkrečiai neminėdamas 22 metus trukusio pilietinio karo, per kurį Sudane, prieš jam pasidalijant, žuvo apie 2 mln. žmonių.

Primindamas pažadus ir viltis, kurie lydėjo Pietų Sudano įžengimą į pasaulio valstybių bendriją vos prieš dvejus metus ir Džubos pažangą mažinant smurtą, B.Obama perspėjo, kad „šiandien ta ateitis yra atsidūrusi pavojuje“.

„Pietų Sudanas stovi prie prarajos“, – pridūrė prezidentas, žadėdamas, kad Jungtinės Valstijos išliks Džubos „patikimomis partnerėmis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min