Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV karininkas Markas Dwyeris: „Žinau, kad lietuviai neleis mums pražūti“

JAV karininkas Markas Dwyeris
Kapitono Pauliaus Babilo nuotr. / JAV karininkas Markas Dwyeris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gaižiūnų poligone Rukloje šiuo metu pratyboms „Kardo kirtis“ yra dislokuotos keturios šarvuotos kovos mašinos „Stryker“ ir jų įgulos – apie 30 JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių. Dalis jų ne kartą dalyvavę operacijose – veteranai, turintys kovinės patirties.

„Patyrę seržantai yra mano paspirtis, kadangi tik jie gali instruktuoti jaunus karius, kaip teisingai naudotis brangia įranga šarvuočio viduje, kaip teisingai ją valdyti, galų gale jie užtikrina gerą discipliną ir aukštą ekipažo moralę“, – sakė „Stryker“ būrio vadas vyr. ltn. Markas Dwyeris.

Pasak karininko, ne paslaptis, kad mašina pritaikyta tam, kad apsaugotų karius ir padėtų jiems orientuotis mūšio lauke – taip ne kartą jau yra atsitikę, mašina pasiteisino operacijose tiek Irake, tiek ir Afganistane.

JAV karininkas pasakoja, kad šarvuočiai „Stryker“ yra ypač patikimi, o šią kovos mašiną remontuoti nėra sudėtinga: pagrindiniai mazgai yra nesunkiai pakeičiami, atsarginių dalių yra pakankamai tiek daliniuose, tiek misijų vietose. Kapitalinis remontas atliekamas specialiose dirbtuvėse JAV. 

Praėjus kelioms paroms pratybose poligone jau žinau, kad lietuviai neleis mums pražūti

„Mašinos pliusų yra daug, trūkumų yra išties nedaug. Tai sudėtinga sistema, todėl kaip ir kiekviename moderniame automobilyje, kovos mašinoje kartais pasitaiko elektronikos gedimų. Iš esmės „Stryker“ – labai gera, patvari ir saugi kovos mašina. Pentagonas vertina tarptautinėse operacijose bei pratybose JAV išmoktas pamokas ir visureigį palaipsniui modernizuoja“, – sakė vyr. ltn. M. Dwyeris, pridurdamas tai, jog yra daug „Stryker“ variantų – medicinos, inžinierių, žvalgybos ir kitos paskirties. Lietuvoje JAV kariai naudoja žvalgybai pritaikytas kovos mašinas.

eil. V. Džiavečkos nuotr./JAV karininkas Markas Dwyeris
eil. V. Džiavečkos nuotr./JAV karininkas Markas Dwyeris

„Didžiuojuosi galimybe dalyvauti tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis“. Dar nesu dalyvavęs tarptautinėje operacijoje užsienyje, todėl man ypač įdomu dalyvauti kariniuose mokymuose svečioje šalyje, kur bendraudamas su priimančios šalies kariais gali sužinoti daug naujų dalykų apie tos šalies kultūrą, žmones ir jų gyvenimo būdą“, – džiaugėsi vyresnysis leitenantas M.Dwyeris.

Supratome, kad nesame kariai su skirtingomis žaliomis ar pilkomis uniformomis – supratome esą žmonės, besivadovaujantys panašiomis vertybėmis

„Praėjus kelioms paroms pratybose poligone jau žinau, kad lietuviai neleis mums pražūti, užduotys žvalgybą vykdančiam „Stryker“ būriui suformuluojamos greitai ir aiškiai, jei kyla klausimų – lietuvių vadai mums noriai paaiškina papildomai. Atvykęs į Lietuvą nesitikėjau, kad bendradarbiauti su lietuviais ir kartu vykdyti užduotis bus taip paprasta. Noriu pasakyti, kad mes, kaip kariai, kalbame viena kalba, naudojame tokią pačią taktiką. Dėka savo šarvuotų žvalgybos mašinų mes turime galimybę ne tik stebėti, bet ir naikinti priešą, kurio taikinyje – lietuvių batalionas. Kolegos iš Lenkijos – ypač kvalifikuoti žvalgai turi keturračius ir visureigius, yra greiti ir mobilūs, jie iššvalgę teritoriją ir pastebėję priešą gali greitai iškviesti netiesioginę ugnį“, – įspūdžiais apie pratybas dalijosi JAV karininkas. 

eil. V. Džiavečkos nuotr./JAV karininkas Markas Dwyeris
eil. V. Džiavečkos nuotr./JAV karininkas

„Intensyvių pratybų metu tarp mūsų užsimezgė tikra kariška draugystė – sužinojome kuo lietuviai domisi, už ką kovotų, jei reikėtų, pamatėme, kokia brangi jiems tėvynė, kokie jie stiprūs morališkai. Supratome, kad nesame kariai su skirtingomis žaliomis ar pilkomis uniformomis – supratome esą žmonės, besivadovaujantys panašiomis vertybėmis. Pratybose „Kardo kirtis“ man ypač malonu dirbti su skirtingų šalių karininkais ir kariais, jų karinis išsilavinimas ir reikalų išmanymas yra toks pats, kaip ir mūsų. Tikiuosi, kad tokiose pratybose teks sudalyvauti ir ateityje“, – užbaigė pokalbį JAV karininkas M. Dwyeris.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min