Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV karo laivas atplaukė į Gruzijos uostą, rusų lėktuvnešis įplaukė į Didžiosios Britanijos vandenis

JAV karo laivas USS Taylor prisišvartavo Gruzijos uoste Batumyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV karo laivas USS Taylor prisišvartavo Gruzijos uoste Batumyje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

JAV karinių jūrų pajėgų laivas ketvirtadienį atplaukė į Gruzijos Batumio uostą, pranešė JAV ambasada, NATO sąjungininkėms rodant paramą šiai šaliai per krizę kaimyninėje Ukrainoje.

JAV karo laivo „Taylor“ buvimas Gruzijoje dar kartą patvirtina Jungtinių Valstijų ryžtą stiprinti savo ryšius su NATO sąjungininkėmis ir tokiomis partnerėmis kaip Gruzija, siekiant bendrų taikos ir stabilumo regione tikslų“, nurodoma ambasados pranešime.

JAV 6-ojo laivyno fregata atplaukė į Gruziją trijų dienų pratybų su šalies pakrantės apsaugos pajėgomis Juodojoje jūroje, prieš tai baigusi bendras pratybas su Rumunijos pajėgomis.

„Jungtinės laivyno ir aviacijos pratybos demonstruoja budrumą ir ryžtą nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Mes ir toliau stiprinisime NATO saugumą“, – pareiškė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas trečiadienį žinutėje tinkle „Twitter“.

Įvykiai kaimyninėje Ukrainoje ir jos santykių atšalimas su Rusija kelia nerimą Tbilisiui, kuris 2008 metais dalyvavo trumpame kare su Maskva, o dabar sako jaučiantis Rusijos grėsmę.

Rusų lėktuvnešis įplaukė į Didžiosios Britanijos vandenis

Rusų lėktuvnešis įplaukė į Lamanšo sąsiaurio vandenis, lydimas britų karališkojo laivyno karo laivų, praneša „The Telegraph“.

Britų laivas „HMS Dragon“ pasitiko rusų laivus trečiadienį pietvakarinėse sąsiaurio prieigose ir lydi, kol šie išplauks pro Šiaurės jūrą atgal į Rusiją.

Po penkių mėnesių misijos Viduržemio jūroje į Didžiosios Britanijos teritorinius vandenis įplaukė rusų sunkusis lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“, kurį lydi branduolinis „Kirov“ klasės kruizeris „Petras Didysis“ ir keli pagalbiniai laivai.

Pasak britų laivyno atstovų, rusų karo laivai kartais praplaukia pro Lamanšo sąsiaurį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min