Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 18d. 10:12

JAV karo technika ir kariai – Saločiuose, Alytuje, Marijampolėje ir kitur

JAV karių maršrutas per Lietuvą
KAM nuotr. / JAV karių maršrutas per Lietuvą

Pratybas Baltijos šalyse baigę JAV kariai grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje. Amerikiečiai keliaus sausumos keliais, todėl pakeliui užsuks į Alytų, Kauną, Saločius, Pasvalį, Panevėžį, Marijampolę ir Vilnių. Šių miestų gyventojai galės pamatyti karinę techniką.

JAV sausumos pajėgų 3-ojo eskadrono kariai vyksta į Vilseką, o pakeliui amerikieičiai ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai bendraus su gyventojais, pristatys ir aprodys jiems savo techniką ir ginkluotę.

Žmonės galės iš arčiau apžiūrėti pėstininkų kovos mašinas „Stryker“, šarvuotuosius visureigius „Hmmwv“, remonto ir evakuacijos sunkvežimius „Sisu“, kitą ginkluotę.

Taip pat gyventojams bus pademonstruoti: sunkieji kulkosvaidžiai „Browning M2HB“, granatsvaidžiai MK 19 ir GMG , automatiniai ginklai G-36 ir M4, lengvieji ir vidutiniai kulkosvaidžiai FN MAG, M240L, M249, pistoletai „Glock-17“.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika teigia, kad toks rotaciją baigusių JAV sąjungininkų grįžimo į savo dislokacijos vietą būdas – dar viena galimybė mūsų kariams pasitreniruoti drauge su JAV sąjungininkais ir pasitikrinti savo kaip priimančiosios šalies funkcijų organizavimą.

„Rengdami ir kviesdami į tokius susitikimus žmones su mūsų ir sąjungininkų kariais mes norime netik parodyti, kad esame šalia, bet ir suteiksime jiems galimybę pamatyti ir susipažinti su sąjungininkų ir mūsų kariais, pabendrauti, apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotę,“ – sakė A.Leika.

JAV karių judėjimas sausumos keliais į savo nuolatinę dislokaciją – tai ir pratybų dalis, jomis sąjungininkų kariai demonstruoja savo gebėjimus greitai ir toli persidislokuoti sausumos keliais.

A.Pliadžio nuotr./JAV ir Lietuvos karių pratybos Pabradėje „Vieningas smūgis“
A.Pliadžio nuotr./JAV kariai Lietuvoje

Grįždami į Vokietijiją, amerikiečiai važiuos sausumos keliais nuo Saločių pro Panevėžį, Kauną, Marijampolę, taip pat iš Jonavos pro Vilnių ir Alytų, todėl kariai ragina nenustebti vairuotojus, jei jiems tektų savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje kelyje prasilenkti su karinės technikos kolonomis.

Į Vokietiją grįžtančius ir rotaciją Lietuvoje baigusius JAV 2-ojo kavalerijos pulko 3-ojo eskadrono Žaibo kuopos karius, juos pakeitę JAV Sausumos pajėgų 3-osios pėstininkų divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 2-ojo bataliono kariai jau treniruojasi drauge su Lietuvos kariais.

Susitikimai su JAV ir Lietuvos sausumos pajėgų kariais vyks šiose vietose:

Vilnius Kovo 22 d. sekmadienis 11 – 14 val. prie prekybos ir pramogų centro „Ozas“ Ozo g. 18;

Kaunas Kovo 22 d. sekmadienis 10 val. 20 min. – 12 val. 20 min. prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ Islandijos pl. 32;

Kovo 22 d. sekmadienis 14 val. 20 min. – 16 val. 20 min. Alytaus centrinėje aikštėje Rotušės a. 4, Alytus;

Kovo 22 d. sekmadienis 14 val. 20 min. – 16 val. 20 min. prie Alytaus sporto ir rekreacijos centro Naujoji g. 52, Alytus;

Kovo 23 d. pirmadienis 10 val. 15 min. – 12 val. 15 min. Saločių miestelio centrinėje aikštė Gedimino g. 6 Saločiai;

Kovo 23 d. pirmadienis 11 – 13 val. prie „Pieno Žvaigždžių“ sporto arenos Taikos g. 22, Pasvalys;

Kovo 23 d. pirmadienis 13 val. – 15 val. 20 min. prie prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ Klaipėdos g. 143A, Panevėžys;

Kovo 23 d. pirmadienis 13 val. 15 min. – 15 val. 15 min. Laisvės aikštėje prie6ais savivaldybę, Panevėžys;

Kovo 24 d. antradienis 09 – 11 val. prie prekybos centro „Maxima“ V. Kudirkos g. 3, Marijampolė;

Kovo 24 d. antradienis 09 – 11 val. prie prekybos centro „Iki“ Vytauto g. 48A, Marijampolė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min