Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 22d. 17:34

JAV planuoja didinti sausumos pajėgų dalyvavimą mūsų regione vyksiančiose pratybose

Arvydas Pocius ir Donaldas Campbellas
Arvydas Pocius ir Donaldas Campbellas

Antradienį krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Donaldas Campbellas, kuris susitiko su viceministru Marijumi Velička, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi ir Sausumos pajėgu vadu generolu majoru Almantu Leika.

Susitikime buvo aptarta saugumo situacija regione ir JAV planai artimiausiu metu didinti sausumos pajėgų dalyvavimą, siekiant sustiprinti Baltijos valstybėse ir Lenkijoje vykstančius karinius mokymus ir pratybas. Šie pajėgumai būtų skiriami papildomai prie jau anksčiau suplanuotų kartu su JAV karinių pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje.  

Lietuvos kariuomenės vadas A.Pocius susitikime išreiškė padėką JAV už aktyvų ir operatyvų indėlį sustiprinant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Lietuvos bendradarbiavimas su strategine partnere JAV gynybos srityje yra itin aktyvus ir intensyvus. Lietuvos ir JAV kariai dalyvauja įvairiose kasmetinėse bendrose pratybose, kuriomis siekiama stiprinti priimančiosios šalies pajėgumus („Baltijos šeimininkas“), didinti karinius gebėjimus veikti kartu („Kardo kirtis“), Karinių jūrų pajėgų pratybose Baltijos jūroje BALTOPS.

Lietuva taip pat intensyviai bendradarbiauja su JAV specialiųjų operacijų pajėgomis, Pensilvanijos nacionaline gvardija, taip pat ir karinio rengimo, karo medicinos ir kitose srityse.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min