Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV planuoja „paauklėti“ Siriją raketomis ir bombomis

Povandeniniai laivai į Libiją paleido 110 raketų „Tomahawk“
„Scanpix“ nuotr. / Iš povandeninio laivo paleidžiama raketa „Tomahawk“.
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

JAV prezidentas Barackas Obama nesvarsto plataus masto karinės operacijos Sirijoje galimybės. Kaip pranešė dienraštis „The Washington Post“, tuo atveju, jeigu bus patvirtintas faktas, kad Sirijos valdančiojo režimo pajėgos panaudojo cheminį ginklą, JAV ketina apsiriboti porą dienų truksiančia raketine Sirijos ataka.

Leidinio šaltiniai iš JAV prezidento administracijos raketų ataką įvardijo kaip „auklėjamojo pobūdžio priemonę“. „The Washington Post“ pažymi, kad tokį sprendimą Baltieji rūmai laiko idealiausiu variantu. Amerikiečiai nenorėtų įsivelti į ilgalaikius karinius veiksmus Sirijoje, tačiau tuo pat metu siekia užkirsti kelią galimam dujų atakų pasikartojimui.

Kaip manoma, Sirijos vyriausybinių pajėgų pozicijos būtų apšaudomos iš karinių laivų, nors neatmetama ir strateginių bombonešių panaudojimo galimybė. JAV žvalgyba kol kas nepateikė cheminės atakos Sirijoje tyrimo rezultatų, tačiau B.Obamos administracija jau svarsto karinių veiksmų Sirijoje galimybę su Kongresu ir NATO partneriais, o taip pat rengia juridinį pagrindimą tokiems savo veiksmams.

„The Washington Post“ pažymi, kad JAV ginkluotosios pajėgos gali pradėti operaciją iškart, vos tik gaus atitinkamą įsakymą. Sparnuotosiomis raketomis ginkluoti laivai jau atplaukė į reikiamas pozicijas, nes praktiškai iš karto po žinios apie cheminę ataką B.Obama įsakė Pentagonui pasirengti visiems įmanomiems situacijos vystymosi scenarijams.

JAV ginkluotosios pajėgos gali pradėti operaciją iškart, vos tik gaus atitinkamą įsakymą.

Šiuo metu cheminės atakos tyrimą atlieka ne tik JAV žvalgyba, bet ir specialioji Jungtinių Tautų (JT) komisija. Savo darbą JT ekspertai galėjo pradėti tik pirmadienį, nors žinios apie dujų ataką Gutoje netoli Damasko pasaulį pasiekė dar rugpjūčio 20-ąją. Sukilėliai paskelbė, kad ataką įvykdė Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos, tačiau oficialusis Damaskas pareiškė, kad tai sukilėlių įvykdyta provokacija.

JAV anksčiau yra pareiškusios, kad cheminio ginklo panaudojimo atveju jos bus priverstos įsikišti į ilgiau nei dvejus metus trunkantį pilietinį karą Sirijoje.

Rusija baugina kalbomis apie katastrofą (papildyta 11.19 val.)

Rusija antradienį perspėjo Vakarų šalis, kad dingsčių ginkluotai intervencijai Sirijoje, apeinant JT Saugumo Tarybą, paieškos gali atvesti prie katastrofos, taip pat paragino Jungtines Valstijas ir jų sąjungininkes elgtis apgalvotai.

„Pastangos apeiti Saugumo Tarybą, eilinį kartą sukurpti dirbtines, įrodymais nepagrįstas dingstis ginkluotam įsikišimui tame regione gali atnešti naujų kančių Sirijoje ir katastrofinių pasekmių kitoms Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos šalims“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Aleksandro Lukaševičiaus pranešime, paskelbtame reaguojant į Vašingtono sprendimą atidėti šią savaitę planuotą susitikimą su Rusijos delegacija, per kurį turėjo būti tariamasi dėl krizės Sirijoje.

„Kviečiame kolegas amerikiečius ir visus tarptautinės bendruomenės narius elgtis apgalvotai, griežtai laikytis tarptautinės teisės – visų pirma pagrindinių JT chartijos principų“, – pridūrė diplomatas.

Pasak A.Lukaševičiaus, „skubiausia užduotis yra sušaukti 2-ąją Ženevos taikos konferenciją, ir tikimės, kad JAV vykdys savo įsipareigojimus dėl pasiruošimų šiai konferencijai“.

Vašingtonas pirmadienį paskelbė atšaukiantis rugpjūčio 28-ąją Hagoje turėjusį įvykti darbinį Rusijos ir JAV delegacijų susitikimą, per kurį ketinta tartis dėl tarptautinės konferencijos Ženevoje organizavimo, siekiant rasti Sirijos krizės sprendimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min