TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV tiria nufilmuotą jūrų pėstininkų šlapinimąsi ant Talibano kovotojų lavonų

N-18
Amerikiečių jūrų pėstininkai šlapinasi ant Talibano kovotojų lavonų
Kadras iš vaizdo įrašo / Amerikiečių jūrų pėstininkai šlapinasi ant Talibano kovotojų lavonų
Šaltinis: BNS
0
A A

JAV kariškiai pradėjo tiri internete paskelbtą vaizdo įrašą, kuriame matomi amerikiečiai jūrų pėstininkai, besišlapinantys ant Talibano kovotojų lavonų Afganistane, trečiadienį pranešė Pentagono atstovas, pareiškęs, kad toks karių elgesys yra „šlykštus“.

Vaizdo įraše matomi keturi JAV jūrų pėstininkų uniformas vilkintys kariai, besišlapinantys ant trijų sukruvintų lavonų, gulinčių ant žemės. Sprendžiant iš karių elgesio, jie žinojo, kad yra filmuojami.

„Geros dienos, drauguži“, – ištarė vienas iš jų.

Pentagonas dar nepatikrino šio vaizdo įrašo, tačiau jo atstovas Johnas Kirby sakė naujienų agentūrai AFP: „Kad ir kokios būtų aplinkybės, kad ir kas matomi šiame vaizdo įraše, tai yra... baisus, šlykštus elgesys, nepriimtinas niekam, kas vilki uniformą.“

„Man susuko skrandį“, – pripažino jis, pasakodamas apie vaizdo įrašą, kuris buvo paskelbtas portale „Live Leak“.

Jeigu įrašo tikrumas būtų patvirtintas, šie vaizdai, žadinantys prisiminimus apie amerikiečių karių smurtą prieš kalinius liūdnai pagarsėjusiame Abu Graibo kalėjime Irake, neabejotinai sukels didžiulį pasipiktinimą musulmonų pasaulyje.

Vienas kariškis, prašęs neviešinti jo vardo, sakė, kad iš vieno įraše matomo kario šalmo ir ginklo galima spėti, jog šie keturi kariai priklauso elitiniam snaiperių būriui.

Kariškis pridūrė, kad toks elgesys yra baustinas pagal JAV karinės teisės kodeksą.

Vašingtone įsikūrusi JAV musulmonų pilietinių teisių organizacija – Amerikos ir islamo santykių taryba (CAIR) – pasmerkė lavonų išniekinimą, įvykdytą įtariamų JAV jūrų pėstininkų.

„Jeigu paaiškėtų, kad vaizdo įrašas autentiškas, jis atskleidžia elgesį, kuris visiškai nedera Amerikos kariškiams ir kuris galiausiai gali sukelti pavojų kitiems kariams ir civiliams“, – sakoma CAIR pranešime.

Tuo tarpu Pentagono pranešime nurodoma: „Jūrų pėstininkų korpuso štabas neseniai buvo informuotas apie vaizdo įrašą, kuriam matomi jūrų pėstininkai, besišlapinantys ant, kaip manoma, žuvusių Talibano narių.“

Afganistane yra dislokuoti apie 20 tūkst. JAV jūrų pėstininkų, daugiausiai pietinėse Kandaharo ir Helmando provincijose.

Šiuo metu su talibų sukilėliais Afganistane kaunasi apie 130 tūkst. JAV ir NATO karių.

JAV ir koalicijos partneriai Afganistane planuoja visiškai perduoti atsakomybę už saugumą afganų pajėgoms iki 2014 metų pabaigos ir išvesti visas užsienio kovines pajėgas.

2004 metų balandį Abu Graibo kalėjimas atsidūrė tarptautinės žiniasklaidos dėmesio centre ir daugeliui irakiečių tapo itin atgrasiu JAV okupacijos simboliu, kai buvo paviešinti įrodymai apie JAV karių smurtą ir patyčias iš kalinių šiame komplekse.

Galiausiai 11 karių buvo nuteisti dėl šio smurto, kuriems buvo skirtos įvairios bausmės – nuo negarbingo pašalinimo iš armijos iki dešimties metų laisvės atėmimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min