Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV žinia Rusijai – amerikiečių kariuomenė pasirengusi ginti Europą

Martinas Dempsey
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Martinas Dempsey
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV kariuomenė yra pasirengusi ginti savo sąjungininkus Europoje ir remti Ukrainą. JAV siunčia aiškų signalą Rusijai, kad ji yra pasirengusi atsakyti į pavojų, šeštadienį paskelbė JAV generalinio štabo pirmininkas generolas Martinas Dempsey.

Anot M.Dempsey, JAV diplomatai nenuilsdami dirba tam, kad būtų išspręstas konfliktas Rusijos užgrobtame Kryme. JAV generolas sakė kalbėjęs su Rusijos kariuomenės atstovais, ir jiems aiškiai pasakęs, kad JAV pasirengusi pasiųsti karinį atsaką, jeigu to reikės.

„Mes bandome pasakyti Rusijai neeskaluoti konflikto Rytų Ukrainoje, ir sudaryti sąlygas susitarimui Kryme“, – interviu PBS sakė generolas. 

Jeigu Rusija įsiveržia į suverenią valstybę su pretekstu esą ginami etniniai rusai Ukrainoje, tai sukelia grėsmę ir Rytų Europoje bei Balkanuose, kur gyvena tautinės mažumos.

Paklaustas, ar yra tikėtina, jog į Ukrainą bus pasiųsti JAV kariai, M.Dempsey atsakė: „šis klausimas turi būti apsvarstytas dar ir dar kartą atsižvelgiant į įvykių vystymąsi“.

„Bet mes turime įsipareigojimus savo NATO sąjungininkams. Ir aš juos patikinu – jeigu reikės, mes atsakysime. Jeigu Rusija turi teisę tai daryti – įsiveržti į suverenią valstybę su pretekstu esą ginami etniniai rusai Ukrainoje, tai sukelia grėsmę ir Rytų Europoje bei Balkanuose, kur gyvena tautinės mažumos“, – sakė M.Dempsey.

Papildyta 23.37 val. J.Kerry: Krymo aneksija užtrenkia duris bet kokiai diplomatijai 

Šeštadienį JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry telefonu kalbėjosi su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. JAV diplomatijos vadovas pareiškė, kad žengdama bet kokį žingsnį Krymo aneksijos link Rusija uždarytų duris bet kokiai diplomatijai, rašo „Reuters“.

„J.Kerry aiškiai pasakė, kad tebesitęsianti karinės intervencijos plėtra ir provokacijos Kryme ar kitur Ukrainoje, kartu su žingsniais, kaip prijungti Krymą prie Rusijos, panaikintų bet kokią diplomatijos galimybę. Jis paragino nedelsiant atsitraukti“, – sakė šaltinis Baltuosiuose rūmuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min