Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonavos rajone prasidėjo lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015“, treniruosis apie 1800 karių

Mokymai
MPB „Geležinis Vilkas“ archyvo nuotr. / Mokymai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą budrumo lygių treniruotėmis nuolatinėse karinių vienetų dislokacijos vietose prasidėjo penkias dienas vyksiančios lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015“. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamų pratybų metu Gaižiūnų poligone, Rukloje ir Jonavos mieste reaguoti į hibridinio karo grėsmes treniruosis apie 1800 karių iš Sausumos pajėgų greitojo reagavimo batalionų kovinių grupių ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pratybos „Sąveika 2015” vyks keliais etapais. Jau prasidėjusio pirmojo etapo metu, brigados „Geležinis Vilkas“ vienetai ir greitojo reagavimo batalionų kariai gerina tarpusavio sąveiką įvedus aukštesnius nei įprastai budrumo lygius, planuoja tolesnes karines užduotis ir ruošiasi jų vykdymui. Batalionų kovinės grupės rengiasi vykdyti taktinį persidislokavimą į numatytus susitelkimo rajonus Gaižiūnų poligone (Rukloje).

Vasario 18-21 dienomis veiksmas palaipsniui persikels į Jonavos miestą ir jo prieigas, taip pat į AB „Achema“ teritoriją. Modeliuodami skirtingus scenarijus pratybų organizatoriai treniruos padalinius reaguoti į hibridinio karo grėsmes – rotacijos principu batalionų kovinės grupės vykdys karinius patrulius, užtikrins objektų ir teritorijos apsaugą, įrenginės patikros postus ir vykdys patikrinimo procedūras, reaguos į galimas provokacijas, bendradarbiaus su menamais valdžios atstovais ir civiliais gyventojais, tobulins kitus taktinius veiksmus civilinėje aplinkoje. Atlikę užduotis, padaliniai grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

MPB „Geležinis Vilkas“  archyvo nuotr./Mokymai
MPB „Geležinis Vilkas“ archyvo nuotr./Mokymai

Pagrindiniai šių pratybų treniruojamieji kariniai vienetai – tai Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų pagrindu suformuotos kovinės grupės, su priskirtais padaliniais iš brigados „Geležinis Vilkas“, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Oro gynybos batalionų.

Civilių gyventojų dėmesiui

Pratybų organizatoriai atkreipia civilių gyventojų dėmesį į tai, kad vasario 18-21 dienomis Ruklos miestelyje, Jonavos mieste ir jo prieigose vykdyti taktinius veiksmus treniruosis ginkluoti kariai. Gatvėmis važinės šarvuočiai M113 (šarvuočių vikšrai yra su guminėmis pagalvėlėmis pritaikytomis važiuoti asfaltuota danga), skirtingi kariniai visureigiai bei sunkvežimiai, mieste patruliuos pėstininkai, bus naudojamos garsinės ir dūminės imitacijos priemonės.

MPB „Geležinis Vilkas“  archyvo nuotr./Mokymai
MPB „Geležinis Vilkas“ archyvo nuotr./Mokymai

Intensyvesni mokomieji veiksmai bus vykdomi Jonavoje (Žeimių gatvėje, Jonavos rajono savivaldybės prieigose; Darbininkų gatvėje, Ukmergės kelių tarnybos teritorijoje ir šalia jos, Basanavičiaus gatvėje, šalia Jonavos suaugusiųjų švietimo centro) ir AB „Achema“ teritorijos prieigose. Pratybų vietos ir eiga suderinti su Jonavos miesto valdžios atstovais, AB „Achema“ administracija. Pratybų organizatoriams talkins Karo policija ir Jonavos policijos pareigūnai. Kariai prašo vietos gyventojų būti atidiems ir paisyti apribojimų pratybų vietose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min