Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT: laukiniuose Ukrainos rytuose daugėja nužudymų, kankinimų ir pagrobimų

Ukrainos kariai
„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Tautų (JT) stebėtojai Ukrainoje pranešė registruojantys nuolat augantį skaičių nužudymų, kankinimų ir pagrobimų, kuriuos vykdo ginkluotos grupuotės rytinėje šalies dalyje.

Remiantis JT duomenimis, nuo gegužės 7 dienos žuvo mažiausiai 356 žmonės, iš jų 237 civiliai gyventojai. Per ginkluotą konfliktą tarp separatistų kovotojų ir Kijevo vyriausybės pajėgų šalies rytinėje dalyje gauta daugiau nei 200 pranešimų apie kankinimus, birželio 7 dieną buvo laikomas sulaikytas 81 žmogus.

JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Navi Pillay trečiadienį pranešė, kad dėl „nesaugumo ir baimės klimato“ šalyje namus paliko 34 tūkst. žmonių, beveik pusė Donecko ir Luhansko gyventojų.

Remiantis pranešimu, „pagrobimai, suėmimai, kiti neteisėti veiksmai bei kankinimai ir žudynės, kuriuos vykdo ginkluotosios grupuotės, dabar palietė dar didesnę šių dviejų rytinių regionų gyventojų dalį“.

Kelias į aklavietę

Ginkluoti separatistai rytinėje Ukrainoje nepasiekė nieko, išskyrus nesaugumo atmosferą, kuri griauna jų pačių regioną, trečiadienį pareiškė Jungtinių Tautų vyriausioji žmogaus teisių komisarė Navi Pillay .

Vienas iš jos pareigūnų tai pavadino „baimės viešpatavimu“ rajonuose, kur ginkluotos grupuotės nevaržomos gali grobti ir puldinėti žmones.

Ginkluotos grupuotės Donecko ir Luhansko regionuose turi „liautis ėjusios ir tempusios tuose regionuose gyvenančius žmones į aklavietę, kuri veda į kančias, sunaikinimą, traukimąsi iš gyvenamųjų vietų ir ekonominius sunkumus“, sakė N.Pillay.

„Viskas, ką jie pasiekė, tėra nesaugumo atmosfera ir baimė, kurios labai žalingai paveikė daug tūkstančių žmonių, – kalbėjo ji. – Atėjo laikas sudėti ginklus ir kalbėtis. Taika ir susitaikymas, ilgalaikiai sprendimai yra, žinoma, pasiekiami.“

„Mes kalbame apie baimės žiedą, jeigu ne teroro viešpatavimą tose vietose, kur ginkluotos grupuotės gali grobti, sulaikyti ir imtis neteisėtų veiksmų arba net kankinimų, seksualinės prievartos, bauginimų“, – sakė JT pareigūnas Gianni Magazzeni.

Jos vadovaujamo komisariato trečiame mėnesiniame pranešime apie žmogaus teises Ukrainoje kalbama apie teisės ir tvarkos nebuvimą rytiniuose regionuose ir padėtį Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje.

Gianni Magazzeni, JT pareigūnas, vadovaujantis 34 stebėtojų misijai Ukrainoje, pareiškė, kad milijonai žmonių rytinėje šalies dalyje gyvena normalų gyvenimą, tačiau yra teritorijų, kurias perėmė ginkluotos grupuotės, nepaisančios jokių įstatymų.

„Mes kalbame apie baimės žiedą, jeigu ne teroro viešpatavimą tose vietose, kur ginkluotos grupuotės gali grobti, sulaikyti ir imtis neteisėtų veiksmų arba net kankinimų, seksualinės prievartos, bauginimų“, – sakė jis.

Pasak pareigūno, žmonės ten yra taip įbauginti, kad baiminasi dėl savo gyvybių ir nedrįsta balsuoti arba išvykti iš tų teritorijų. Įstatymų ir tvarkos trūkumas tuose rajonuose kenkia svarbiausių paslaugų, tokių kaip švietimas arba vandens tiekimas, teikimui.

„Maistas greitai gali tapti problema“, – pridūrė jis.

Teroristai atsisako nusiginkluoti

Vadinamosios Donecko liaudies respublikos (DLR) atstovas Miroslavas Rudenka trečiadienį atmetė Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pasiūlymą rytinės dalies ginkluotosioms grupuotėms sudėti ginklus.

„Kodėl turime sudėti ginklus? Mes nebetikime Porošenka, nes po jo pareiškimo apie konflikto sureguliavimą taikiu keliu vyko stiprus Slovjansko ir Kramatorsko apšaudymas, o vėliau ir Amvrosijivkos, kurioje nebuvo ginkluotų grupuočių“, – sakė M.Rudenka naujienų agentūrai „Interfax“.

Pasak jo, „Porošenkos pasiūlymas sudėti ginklus – tiesiog taktinė gudrybė“.

„Jeigu žmonės jai pasiduos, prasidės naujas valymas. Mes nesiruošiame sudėti ginklų“, – pareiškė M.Rudenko.

Anksčiau P.Porošenka pareiškė, kad Ukrainos pajėgos vienašališkai nutrauks ugnį šalies rytinėje dalyje, kad suteiktų galimybę neteisėtų ginkluotų grupuočių nariams nusiginkluoti ir, jei norės, išvykti iš šalies.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min