Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juozas Olekas: „KAM lėšomis įsigyti sraigtasparniai užtikrins oro policijos misijai būtiną paramą ir prireikus atliks karines užduotis“

„Eurocopter“ AS 365 sraigtasparnis
Alfredo Pliadžio nuotr. / „Eurocopter“ AS 365 sraigtasparnis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Stipriname paramą Lietuvoje dislokuotiems sąjungininkams, dalyvaujantiems oro policijos misijoje, ir siekiame padaryti viską, kad misija vyktų be sutrikimų“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, komentuodamas Krašto apsaugos ministerijos sprendimą ministerijos biudžete rasti lėšų, reikalingų dviem sraigtasparniams kariuomenės reikmėms įsigyti.

„Priimdama oro policijos misijos kontingentą, Lietuva sąjungininkams įsipareigojo užtikrinti paieškos ir gelbėjimo pajėgumus. Jų nesant, Lietuvoje negalėtų būti dislokuojami NATO naikintuvai, taip pat kariuomenė negalėtų vykdyti jai pavestos valstybinės paieškos ir gelbėjimo funkcijos“, – pabrėžė ministras.

Ministras J.Olekas taip pat priminė, kad penkių iš šešių kariuomenės turimų MI-8 sraigtasparnių naudojimo resursas baigsis 2016 metais ir kad sraigtasparnių modernizavimo perspektyvos ir techninė priežiūra priklauso nuo Rusijos gamintojo.

„Vertindami realią situaciją, matome būtinybę nedelsiant priimti sprendimus, kad valstybė galėtų vykdyti savo įsipareigojimus ir turėtų reikiamus pajėgumus krizės atveju“, – teigė J.Olekas.

Priimdama oro policijos misijos kontingentą, Lietuva sąjungininkams įsipareigojo užtikrinti paieškos ir gelbėjimo pajėgumus. Jų nesant, Lietuvoje negalėtų būti dislokuojami NATO naikintuvai, – pabrėžė J.Olekas.

Todėl, pasak ministro, buvo peržiūrėti 2014 metų KAM asignavimai investicijų projektams ir nuspręsta 29 mln. Lt KAM biudžeto lėšų skirti pirminei įmokai už du sraigtasparnius.

Ministras taip pat pabrėžė, kad už KAM lėšas įsigyta technika prireikus galėtų būti panaudota ir karinėms funkcijoms, o ne tik civilinėms paieškos ir gelbėjimo ir aplinkos monitoringo užduotims.

„Atsižvelgdami į tai, kad ES struktūrinės paramos lėšomis įsigyjamai technikai taikomi apribojimai naudoti karinėms reikmėms, manome, kad esamoje situacijoje racionaliau būtų peržiūrėti savo investicijų programas ir skirti sraigtasparnių įsigijimui lėšas iš KAM asignavimų“, – sakė ministras.

KAM sprendimui peržiūrėti KAM skirtus valstybės asignavimus investicijų projektams ir iš jų skirti 29 mln. Lt pirminei įmokai už du sraigtasparnius dar turi pritarti Vyriausybė.

Ministras taip pat teigė, kad praėjusiais metais dabartinė Vyriausybė peržiūrėjo ES finansavimą ir ten, kur įmanoma perskirstė lėšas, sudarydama galimybes vieno iš trijų perkamų sraigtasparnio įsigijimui skirti 61 mln. Lt ES struktūrinių paramos lėšų.

KAM nuotr./Sraigtasparnis Mi-8
KAM nuotr./Sraigtasparnis Mi-8

Su šiuo sraigtasparniu kariuomenė vykdys aplinkos monitoringo ir kontrolės užduotis iš oro, taip pat gelbėjimo ir paieškos užduotis: padės ieškoti jūroje dingusių žmonių, skubės gesinti gaisrų, perskraidinti ligonius, organus transplantacijai, teikti pagalbą valstybės ir savivaldybių institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, kt.

2013 metais Krašto apsaugos ministerija su įmonių grupe „Eurocopter“ pasirašė sutartį dėl trijų sraigtasparnių „Eurocopter“ AS 365 „Dauphin“ aplinkos monitoringo ir gelbėjimo ir paieškos darbams vykdyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min