TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Juozo Lukšos mokymo centre pirmą kartą panaudota Integruota lazerinė mūšio sistema MILES

Pratybose naudojata sistema MILES
vyr. srž. Sigito Maliausko / Pratybose naudojata sistema MILES
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre baigėsi pirmo lygio stebėtojų (vertintojų) kursas, kurio metu pirmą kartą buvo naudojama universali integruota lazerinė mūšio sistema (angl. MILES).

„Kurso metu buvo labai naudinga išbandyti Lietuvos kariuomenėje įdiegtą naujovę, MILES sistemą. Šios sistemos pagalba lauko taktikos pratybų metu kariams suteikiama galimybė maksimaliai priartėti prie realių mūšio sąlygų ir įvertinti nuostolius, kurie neišvengiamai atsiranda realių kovinių veiksmų metu. Atliekant taktines operacijas, MILES sistemą naudojantiems kariams teko pademonstruoti visus per tarnybą įgytus įgūdžius veikti mūšio lauke esant intensyviam apšaudymui. Šių pratybų metu kariai įsitikino, kad menkiausios klaidos karo metu gali kainuoti gyvybę ar lemti užduoties neįvykdymą“, – teigė kurso klausytojas kapitonas. Ernestas Senulis.

Kurse dalyvavo kariai iš Juozo Lukšos mokymo centro, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro.

Kursas truko dvi savaites ir buvo suskirstytas į dvi dalis. Pirmąją savaitę vyko teorinis rengimas, kariai mokėsi vykdyti stebėtojo (vertintojo) funkcijas, gilinosi į pratybų procedūrų laikymąsi, padalinių veiksmų stebėjimą, veiklos rezultatų aptarimo vykdymą ir daugelį kitų temų.

Antrąją kurso savaitę vyko treniravimas ir praktinių užduočių vykdymas vietovėje naudojant MILES sistemą, kuri leido stebėtojams (vertintojams) objektyviai įvertinti karių veiksmus atliekant įvairias taktines užduotis. Du Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono skyriai 3 dienas vykdė įvairiausias taktines užduotis. Juos treniravo, stebėjo ir vertino kurso klausytojai. 

„Malonu, kad žengiame kartu su moderniomis karinėmis technologijomis ir jas taikome karių įgūdžių tobulinimui. MILES sistemos naudojimas taktikos pratybose leido išbandyti artimas mūšiui sąlygas, atsargiau judėti, atidžiau rinktis priedangas ir taikytis tam, kad priešininkai būtų nukauti, o pats išgyventum mūšio metu. MILES sistemą šiose pratybose naudoti buvo įdomu ir naudinga“, – sakė eilinis Andrius Greičius.

Šis kursas buvo tik pirmas kario, gebančio sistemingai surinkti objektyvius duomenis apie padalinio gebėjimą vykdyti užduotis, juos išanalizuoti ir padėti padalinio personalui efektyviau vykdyti keliamas užduotis, rengimo etapas. Kitas etapas – padalinių stebėjimas, treniravimas ir vertinimas Lietuvos kariuomenėje organizuojamų lauko pratybų metu, praktiškai pritaikant kurso metu įgytus įgūdžius.

Kurso tikslas – parengti Lietuvos kariuomenei kvalifikuotus karius, gebančius planuoti ir vykdyti padalinių mokymą, vertinimą ir treniravimą Lietuvos kariuomenės ir tarptautinių pratybų (mokymų) metu. 

Parengė: Juozo Lukšos mokymo centro Vertinimo skyriaus Kovinio rengimo kontrolės karininkas kapitonas Aurelijus Neifaltas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min