Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūroje vyksta dvišalės karinių laivių pratybos „Baltron squadex 1-15“

Baltijos šalių karinių laivų pratybos
Audriaus Vitkausko nuotr. / Baltijos šalių karinių laivų pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 21-28 d. Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyksta dvišalės Baltijos šalių karinių laivų junginio (BALTRON) pratybos BALTRON SQUADEX 1-15, kuriose dalyvauja 3 Lietuvos ir 2 Latvijos kariniai laivai. Taip pat pratybose dalyvauja Karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI8.

Minėtose pratybose Lietuvą atstovauja priešmininiai laivai M53 „Skalvis“, M54 „Kuršis“, bei patrulinis laivas P11 „Žemaitis“, o Latviją – štabo ir aprūpinimo laivas A53 „Virsaitis“ ir priešmininis laivas M08 „Rusins“. Taip pat pratybose dalyvaus Karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI8.

Pratybų metu laivų įgulos jūroje atlieks manevravimo, išminavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės gynybos, asimetrinės kovos su nedidelių greitaeigių laivų išpuolio pavojumi. Taip pat įgulos treniruosis paieškoms ir gelbėjimo, laivų aprūpinimo jūroje ir pagalbos avariją patyrusiems laivams teikimo veiksmų, taip pat vykdomos laivų stebėjimo ir raportavimo, bei įvairios radijo ryšio ir alternatyvios pranešimų perdavimo tarp laivų procedūros.

Pratybų metu taip pat bus vykdomas priešmininio laivo M53 „Skalvis“ ir šio laivo įgulos įvairiapusis vertinimas, ruošiant šį laivą skirti NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (angl. sutr. SNMCMG1) junginiui š.m. gegužės – birželio mėn.

Bendradarbiaudamos karinėje srityje 1998 metais Lietuva, Latvija ir Estija įkūrė Baltijos šalių karinių laivų eskadrą (BALTRON) – trišalį greitojo reagavimo karinių laivų junginį. Nuo 2015 metų Estijai atsisakius toliau dalyvauti, BALTRON laivų junginio veiklą toliau vykdo Lietuva ir Latvija. 

2015 metais BALTRON laivų junginiui Lietuva skiria 2 karininkus – BALTRON junginio štabo viršininko ir štabo karininko pareigoms vykdyti. Taip pat pirmą šių metų pusmetį BALTRON junginiui yra priskirtas priešmininis laivas „Kuršis“(M54), o antra pusmetį –  priešmininis laivas „Sūduvis“ (M52).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pratybos
Parašykite atsiliepimą apie 15min