Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 21d. 17:00

Kanada skyrė finansinę paramą Vilniuje veikiančiam NATO centrui

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras
KAM nuotr. / NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ir Kanados užsienio reikalų, prekybos ir vystymosi departamentas pasirašė susitarimą, kuriuo Vilniuje veikiančiam NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui skiriama finansinė parama – apie 1 mln. Kanados dolerių (715 tūkst. eurų).

Gautą paramą NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras planuoja panaudoti energetinio saugumo projektui įgyvendinti –  pirkti mobilią hibridinę elektros generavimo įrangą ir jos valdymo sistemą, įrangą centras perduotų Lietuvos kariuomenei.  Čia ji bus naudojama Lietuvos kariuomenės pratybose kaip dalis priimamosios šalies paramos ir specializuota mokymo ir duomenų rinkimo sistema.

„Mobili  hibridinė elektros generavimo įranga sudarytų galimybę Lietuvos kariuomenei ir kitų NATO šalių pajėgoms praktiškai susipažinti su inovatyviais energetiniais sprendimais, kurie leistų  pagerinti  kariuomenės padalinių mobilumą ir žymiai sumažinti energetinių resursų suvartojimą ir taip prisidėti  prie aplinkos apsaugos,“ – sako NATO energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.

Planuojama, kad šis projektas bus įgyvendintas iki 2016 m. kovo.

Siekdama atkreipti dėmesį į regione kylančius saugumo ir energetinius iššūkius Kanada finansinę paramą taip pat skiria ir Estijoje bei Latvijoje įsteigtiems NATO kompetencijos centrams. Finansinė parama parama bus suteikta pagal Kanados užsienio reikalų, prekybos ir vystymosi departamento „Taikos ir saugumo fondo“ programą (angl. Canadian Department of Foreign Affair, Trade and Development (DFATD), Global Peace and Security Fund program).

Prie centro prisijungusios 8 šalys

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras – vienintelė Lietuvoje veikianti nuolatinė NATO institucija, kuri analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus.

Vilniuje veikiantis NATO centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą.  

Šiuo metu prie centro veiklos yra prisijungusios 8 šalys – Lietuva, Estija, Gruzija, Italija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Prancūzija ir Turkija. Planuojama, kad 2015 metais prisijungs ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras – vienintelė Lietuvoje veikianti nuolatinė NATO institucija, kuri analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus.

Centro darbuotojai taip pat teikia  rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtą tausojančių ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir jose dalyvauja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min