TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariams ketinama panaikinti šventines premijas, o tarnybinius butus suteikti ne ilgiau kaip trims mėnesiams

Kunigų seminarijų klierikai Mokomajame pulke Rukloje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariuomenė
Šaltinis: BNS
0
A A

Kalėdų ir Velykų premijos visiems kariams neturėtų būti skiriamos, jas reikėtų mokėti tik už pavyzdingą tarnybą. Be to, profesinės tarnybos kariams tarnybiniai butai gali būti suteikiami ne ilgiau kaip trims mėnesius.

Tai numato antradienį Seimui pateiktos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisos. Už jas po pateikimo balsavo 36 parlamentarai, nė vieno nebuvo prieš, devyni susilaikė. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

Pagal Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pateiktą projektą, premijuoti turėtų būti nepriekaištingai tarnybą atliekantys kariai ar tarnautojai. Premijos galėtų būti mokamos tik esant pakankamoms finansinėms sąlygoms, iš sutaupytų darbo užmokesčio lėšų.

Pagal dabar galiojantį įstatymą kariams du kartus per metus Kalėdų ir Velykų švenčių proga išmokamos šventinės premijos.

Dabar galiojantis įstatymas įtvirtina imperatyvią nuostatą, kad privalomosios pradinės ir profesinės karo tarnybos kariams du kartus per metus Kalėdų ir Velykų švenčių proga išmokamos šventinės premijos.

Projekte numatyta, kad privalomosios pradinės karo tarnybos kariams už pavyzdingą tarnybą gali būti mokamos Vyriausybės nustatyto dydžio premijos.

Mokėti šventines Kalėdų ir Velykų premijas privalomosios pradinės karo tarnybos kariams norima atsisakyti, nes pakito privalomosios karo tarnybos pobūdis. Pavyzdžiui, baziniai kariniai mokymai trunka tik tris mėnesius, todėl premijas galėtų gauti ne visi privalomosios karo tarnybos kariai, o tik tie, kurių tarnyba sutampa su minėtų švenčių dienomis.

Projektas taip pat numato, kad profesinės karo tarnybos kariams ne daugiau kaip kartą per metus gali būti mokamos iki vieno mėnesinio tarnybinio atlyginimo (be pareiginio priedo) premijos už pavyzdingą tarnybą, karius atestavus puikiai, labai gerai ar gerai, o premijos Kalėdų ir Velykų švenčių proga gali būti mokamos tik nepriekaištingai atliekant tarnybines pareigas.

Projekte taip pat numatyta, kad profesinės karo tarnybos kariai, jei jie yra perkelti iš vienos tarnybos vietovės į kitą ir toje vietovėje jie patys, jų sutuoktiniai, nepilnamečiai vaikai (įvaikiai) neturi būsto, gali būti laikinai, tačiau ne ilgiau kaip tris mėnesius, apgyvendinti tarnybiniuose butuose.

Už gyvenimą tarnybiniuose butuose kariai nuomos mokesčio nemokėtų, bet turėtų padengti komunalinius mokesčius.

Į įstatymą siūloma įrašyti ir nuostatą, kad kariams, krašto apsaugos sistemos darbuotojams, jų šeimų nariams krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka gali būti teikiamos psichologų paslaugos, finansuojamos iš Krašto apsaugos ministerijai skirtų valstybės biudžeto lėšų.

Iš tarptautinių operacijų grįžusiems kariams norima taikyti reintegraciją – psichosocialines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tokių asmenų psichologinę gerovę prisitaikant prie tarnybos, šeimos ir kitos socialinės aplinkos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Seimas Kariuomenė
Parašykite atsiliepimą apie 15min