Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinė intervencija į Ukrainą nieko Vakarų Europoje nepakeitė: prancūzai toliau ginkluoja Rusiją

Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijai skirtas „Mistral“ tipo laivas nuleidžiamas į vandenį
Šaltinis: 15min
0
A A

Paryžius paneigė, kad gali nutraukti sutartį su Rusiją dėl didelių desantinių laivų tiekimo šios šalies karinėms pajėgoms. „Krizė dar nepasiekė tokio lygio“, – pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas, rašo Tvn24.pl. Prancūzijos karinė pramonė tiekia rusams įranga, kuri gali labai padėti tokiose operacijose, kaip užimant Krymą.

L.Fabiusas klausimo apie sutartį su Rusija dėl karo laivų „Mistral“ teikimo sulaukė iš Prancūzijos žurnalistų, kurių manymu, kariniai Rusijos veiksmai Kryme turėtų lemti sutarties vykdymo sustabdymą. Tačiau Prancūzijos diplomatijos vadovas pareiškė, kad taip nebus elgiamasi, bent jau kol kas. Esą krizė Ukrainoje dar nėra „tokio lygio“.

Vargu, ar ministro atsakymas galėjo būti kitoks. 2011 metais pasirašyta sutartis numato, kad Rusija įsigis du „Mistral“ karo laivus už 1,7 mlrd. eurų, o ateityje – gal dar du, kurie bus pastatyti jau Rusijoje. Sutartis itin svarbi Prancūzijos laivų statybos verslui, kadangi vietos užsakymų mažėja. Todėl Paryžius nerizikuos nutraukti kontraktą su rusais.

Europos karinė pramonė gerokai prisideda prie Rusijos kariuomenės modernėjimo ne tik „Mistral“ laivais.

Pirmasis rusiškasis „Mistral“ tipo laivas „Vladivostokas“ šiuo metu jau baigiamas Rusijos laivų statykloje. Rusų teigimu, jis jau šių metų pabaigoje plaukios Ramiajame vandenyne, nors niekas negalėtų sutrukdyti, jeigu esant įtemptai situacijai jis būtų nukreiptas į Juodąją jūrą. Kitas rusų laivas „Sevastopolis“ nuo pat pradžių turėjo atsidurti šiame rajone. Tai įvyks apie 2016 metus.

Europos karinė pramonė gerokai prisideda prie Rusijos kariuomenės modernėjimo ne tik „Mistral“ laivais. Prancūzai taip pat tiekia rusams naujausią įrangą – termovizorius, infraraudonųjų spindulių kameras ir optinius taikiklius.

Vokietija taip pat yra šiame sąraše, nors apimtys ir gerokai mažesnės nei prancūzų. 2011 metais paskelbta, kad Vokietijos bendrovė už 100 mln. eurų Žemutiniame Naugarde pastatys mokymo centrą, kuriame virtualiame karo lauke praktikuosis ir eiliniai, ir generolai.

Vis dėlto pastaraisiais metais dalis sutarčių buvo pristabdytos, kadangi Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pirmenybę teikia rusiškai produkcijai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min