Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 10d. 17:14

Karo akademijos kariūnų išgyvenimo pratybos – lediniame vandenyje

Karo akademijos kariūnai save išbandė ir lediniame vandenyje.
Vyr. ltn. A. Česnausko nuotr. / Karo akademijos kariūnai save išbandė ir lediniame vandenyje.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone vasario 5 dieną prasidėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnų kombinuotosios lauko pratybos „Pėstininkų būrys patruliavime, operacijos žiemą“. Jos tęsis visą šią savaitę iki vasario 14 d.

Kaip rašoma Karo akademijos interneto tinklalapyje, pirmosiomis pratybų dienomis buvo treniruojamasi atlikti žygį, įsirengti būstą, užsikurti ugnį parankinėmis priemonėmis, išgauti vandens ir pasigaminti maisto žiemos mūšio sąlygomis. Kariūnai taip pat atliko patrulio bazės, susitelkimo rajono ir stebėjimo posto užėmimą bei įrengimą.

Atšiauraus oro sąlygomis buvo tobulinami įtvirtinimų rengimo įgūdžiai, vėliau buvo demonstruojamos skirtingų tipų ir kalibrų ginklų kovinės galimybės ir jų poveikis įrengtiems įtvirtinimams.

Viena ekstremaliausių vykusių pratybų dalių – kaip veikti įlūžus ledui patruliuojant su visa žygio ekipuote. Kariūnai turėjo pasiruošti ekipuotę ir turimą įrangą, tada atlikti veiksmus, patekus į vandens properšą, ir taisyklingai veikti išsigelbėjus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min