Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 10, 17:43

Karo akademijos pirmakursiai įveikė pirmąjį lauko pratybų etapą

Ketvirtadienį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) baigė Bazinį kario kursą. Baigiamąsias pratybas „Šlovės takas“ sėkmingai įveikė visi jose dalyvavę 64 kariūnai (55 vaikinai ir 9 merginos).
„Šlovės takas“
„Šlovės takas“ / Ievos Budzeikaitės nuotr.

Kompleksinių lauko pratybų vadas, Jonušo Radvilos mokomojo pulko Mokomojo bataliono 3 Mokomosios kuopos vadas vyr. ltn. Artūras Vitkovskis (Artūr Vitkovskij), vertindamas kariūnų pasirodymą pratybose, sakė, kad pratybos nebuvo lengvos ir kariūnų pasiekti rezultatai netgi nustebino: „Jie tikrai geri. Šis kursas pasižymėjo ištverme ir visi kariūnai parodė, ko jie išmoko per šias pastarąsias savaites.“

Visi priimti kandidatai studijuoti Lietuvos karo akademijoje jau liepos 27-ąją išvyko septynioms savaitėms į Bazinį kario kursą Mokomajame pulke įgyti pagrindinio karinio pasirengimo. Kariūnai mokėsi karo inžinerijos, taktikos, ryšių, topografijos, rikiuotės, ginklo valdymo, medicinos ir kt. dalykų.

„Noras mokytis Lietuvos karo akademijoje ir dar daugiau sužinoti po šių pratybų tik padidėjo, – pasakojo kariūnas Vitalijus Volodkovičius (Vitalij Volodkovič). – Pradžioje aš buvau visiškai „žalias“, bet per šias savaites sustiprėjau tiek fiziškai, tik morališkai. Tikiuosi, kad per ateinančius 4 metus bus dar įdomiau, viską išmoksiu ir sėkmingai baigsiu studijas Akademijoje.“

Tarp Akademijos pirmakursių šiemet yra ir vaikinas, pastaruosius kelerius metus gyvenęs ir dirbęs Škotijoje. Ąžuolas Liaukevičius prisipažino, kad visada planavo grįžti į Lietuvą, o šalies saugumas  ir dabartinė tarptautinė padėtis paskatino priimti šį sprendimą. „Galvojau apie studijas. Domiuosi karyba, todėl geresnio varianto už studijas Lietuvos karo akademijoje nemačiau“, – kalbėjo vaikinas.

Ievos Budzeikaitės nuotr./„Šlovės takas“
Ievos Budzeikaitės nuotr./„Šlovės takas“

Bazinis kario kursas

Pirmakursių išeitas Bazinis kario kursas (BKK) organizuotas siekiant parengti kariūną, gebantį atlikti nustatytas individualias užduotis. Kariūnai kurso metu įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurių reikės studijuojant Akademijoje ir tolesnėje karo tarnyboje.

Didžiąją BKK dalį sudarė praktinės pratybos auditorijoje ir vietovėje. Kariūnai buvo supažindinti su taktikos, šaudybos, inžinerinio rengimo, karo topografijos, ryšių, rikiuotės ir karinių ceremonijų elementų pagrindais.

Ievos Budzeikaitės nuotr./„Šlovės takas“
Ievos Budzeikaitės nuotr./„Šlovės takas“

Kario moralinės, psichologinės, fizinės ir profesinės savybės ugdomos per pavyzdingą mokymo procesą, aukštą metodinį pratybų lygį, griežtai vykdant krašto apsaugos statutų reikalavimus ir asmeniniu instruktorių pavyzdžiu.

BKK metu prioritetas skiriamas kariūnų fizinei būklei sustiprinti ir paruošti organizmą dar sunkesniems fiziniams krūviams.

Studijos Lietuvos karo akademijoje

Kariūnai, sėkmingai Mokomajame pulke baigę lauko pratybas, š. m. rugsėjo 26 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale, Vilniuje, prisieks tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir toliau tęs studijas Akademijoje.

Ievos Budzeikaitės nuotr./„Šlovės takas“
Ievos Budzeikaitės nuotr./„Šlovės takas“

Iš viso Lietuvos karo akademijoje 2015–2016 mokslo metais studijuos 213 kariūnai, iš jų užsienio karinėse mokyklose – 4 kariūnai.

Studijų metu kariūnai studijuos pagal bakalauro studijų, lyderio ugdymo ir karinio rengimo programas. Lietuvos karo akademijos absolventams, sėkmingai baigusiems studijas ir davusiems karininko priesaiką, bus suteiktas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis ir aukštasis išsilavinimas.

Nuo 2012 metų pastebima, kad į Lietuvos karo akademiją ateina vis daugiau jaunuolių iš savanorių ir šaulių gretų ir atlikusių privalomąją karo tarnybą: 2012 m. iš 60 įstojusių asmenų 23 buvo įgiję pradinį karinį parengimą, 2013 m. iš 68 – 25, o 2014 m. iš 69 – 34.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min