Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 00:14

Karo ekspertas Aleksandras Golcas: „Maskva vėl ruošiasi plataus masto puolimui Ukrainoje“

Rusijos teroristai Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos teroristai Donecke

Kremliaus kalbos apie paliaubas ir tuo pačiu metu paskelbta Donbaso teroristų mobilizacija anaiptol nereiškia, kad Rusijos valdžia ir prorusiški separatistai nesusikalba. Atvirkščiai, pasak Rusijos karo eksperto Aleksandro Golco, tokios prieštaringos kalbos byloja apie pasiruošimą plataus masto puolimui Ukrainoje.

Šią hipotezę, anot jo, patvirtina ir karinių pajėgų permetimas iš Rusijos gūdumos ir Vidurinės Azijos į Vakarus, Ukrainos sienos link.

„Ježednevny Žurnal“ publikuotame komentare A.Golcas rašo, kad planus į Ukrainą vėl siųsti tankus ir karius išduoda net Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai paskelbtas pranešimas, kuriame teigiama, kad Kremliaus lyderis yra labai susirūpinęs padėtimi Donbase. Taip pat Rusijos valstybinės naujienų agentūros platintos žinutės, kad Kremliaus patarėjai supranta, kodėl prorusiškiems separatistams prireikė skelbti mobilizaciją.

Aukoja Vidurinę Aziją?

Pasak A.Golco, tokiu būdu Donbaso teroristams duodama suprasti, kad, jei tik jiems pavyks išlaikyti užgrobtas teritorijas, netrukus jie sulauks Maskvos pagalbos. Karo ekspertas pažymi, kad prorusiškiems teroristams realiai surinkti 100 tūkst. vyrų yra neįmanoma, nes tiek palankiai nusiteikusių žmonių paprasčiausiai nėra jų kontroliuojamose teritorijose.

radiosvoboda.org nuotr./Aleksandras Golcas
radiosvoboda.org nuotr./Aleksandras Golcas

Todėl, pasak A.Golco, mobilizacija paskelbta tik tam, kad būtų galima užmaskuoti dar vieną plataus masto Rusijos pajėgų įsiveržimą į Ukrainą. Jis pažymi, kad beveik tas pats jau buvo daroma pernai vasarą.

Tik šį kartą einama dar toliau. A.Golcas rašo, kad Maskvos sprendimas perkelti iš 201 Rusijos bazės Tadžikistane apie 3 tūkst. karių gali reikšti tik viena: dėl Ukrainos V.Putinas pasiryžęs apleisti forpostus Vidurinėje Azijoje.

„Susirūpinusi Ukrainos užgrobimu, Rusija rizikuoja prarasti Vidurinę Aziją“, – rašo jis ir priduria, kad šis žaidimas V.Putinui gali baigtis strateginiu košmaru.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min