TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karo ekspertas P.Felgengaueris: „Antras Šaltasis karas prasidėjo, o Rusija jau pralaimėjo“

Vladimiro Putino atvaizdas ant skelbimų lentos Lvove
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiro Putino atvaizdas ant skelbimų lentos Lvove
Šaltinis: 15min
0
A A

„Naujasis Šaltasis karas prasidėjo ir Rusija, nepaisant visų Maskvos pompastiškų kalbų, jau pralaimėjo šį karą“, – kalbėdamas apie Rusijos veiksmų Ukrainoje pasekmes teigia nepriklausomas karo ekspertas iš Maskvos Pavelas Felgengaueris, kurį cituoja portalas Interpretermag.com.

Rusų leidinio „Novaja gazeta“ apžvalgininkas Pavelas Felgengaueris sako, kad Rusija šiandien „atsidūrusi viename rimčiausių karinių konfliktų nuo 1945 m.“, kurio pasekmės vargu, ar bus sėkmingos Maskvai.

„Kita vertus, šis konfliktas pakirto Rusijos santykius su Vakarais apskritai ir ypač su JAV. Be to, konfliktas leido įvertinti modernizacijos, vykusios šalyje pastaraisiais metais, rezultatus“, – teigia P.Felgengaueris.

Amerikiečiai mėgsta iššūkius ir juos priims, – sako P.Felgengaueris.

Eksperto teigimu, pirmiausia reikia pažymėti, jog neverta mesti iššūkio JAV.

„Amerikiečiai mėgsta iššūkius ir juos priims“, – sako P.Felgengaueris. Rusija negali sau leisti mokėti kainos, kurią tenka mokėti už veiksmus Ukrainoje. Sankcijos Rusijai jau yra priimtos, bus sudėtinga artimiausiu metu jas atšaukti.

„Niekas Vakaruose nesupranta Rusijos, taip pat niekas nesuvokia V.Putino veiksmų logikos“, – teigia ekspertas.

P.Felgengaueris sako, kad jis nemato „krizės sprendimo su minimaliais praradimais“, nes „Rusija prarado Vakarų pasitikėjimą“ ir Rusijos atotrūkis, pasak jo, nuo Vakarų tik didės.

Eksperto teigimu, šiuo metu abi konflikto pusės yra „situacijos stabilizavimo“ stadijoje. Rusijos pajėgos pasitraukė, neišvengiamas žingsnis buvo padarytas artėjant žiemai ir nesant galimybės šįmet dar kovoti toliau. Tačiau prastos žinios Maskvai yra tos, kad Ukraina tuo pasinaudodama modernizuos savo pajėgas.

„Ką tada darys Rusija?“ – retoriškai klausia ekspertas. „Modernizacija dar nebuvo baigta, nepakanka pinigų techniniam apsiginklavimui“, – teigia jis, pridurdamas, kad būtent todėl Maskvoje kalbama apie tai, kad šalis turi vieną dalyką, kurio neturės Ukraina, – branduolinį ginklą.

Be to, pasak jo, „be techninės pagalbos ir Vakarų įsikišimo“ Ukraina neturės to, ko Rusija taip pat nesugebės gauti artimiausiu metu.

„Bus neįmanoma įvykdyti kokią nors Rusijos ginkluotųjų pajėgų modernizaciją“, – pabaigė ekspertas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min