Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 13:47

Karo inžinierių pratybos: ir puodas gali sprogti

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono tarptautinės pratybos „Inžinierių Griausmas 2015“
Pauliaus Ramanausko/15min.lt nuotr. / Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono tarptautinės pratybos „Inžinierių Griausmas 2015“

Šią savaitę Gaižiūnų poligone vyksta didžiausios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamos tarptautinės pratybos „Inžinierių Griausmas 2015“. Jų metu inžinierių batalionas praktikoje išbando bendradarbiavimą kovinėse operacijose su įvairių sričių pajėgomis bei sąjungininkų pajėgomis iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Juozo Vitkaus bataliono kariams patikimos užduotys reikalauja itin kruopštaus pasiruošimo – šie kariai puikiausiai išmano inžinerinių mokslų ir naujausių karinių technologijų subtilybes.

Tačiau tarptautinių pratybų „Inžinierių Griausmas 2015“ tikslas yra ne tik šias žinias gilinti, o kartu ir pasidalinti jomis su tarnybomis, kurios potencialiai dalyvautų padedant likviduoti iškilusią grėsmę.

Susidūrus su nekonvencinėmis pajėgomis, improvizuoti sprogstamieji užtaisai yra labai klastingas faktorius, kadangi iš pažiūros jie gali būti visiškai įtarimų nekeliantys daiktai: puodas, laistytuvas ar net – žadintuvas.

„Įvairių kovinių vienetų bendradarbiavimo efektyvumas yra lemiamas faktorius operacijos sėkmei“, – sakė kapitonas Irmantas Genevičius.

Klastingiausi – improvizuoti sprogstamieji užtaisai

Susidūrus su nekonvencinėmis pajėgomis, improvizuoti sprogstamieji užtaisai yra labai klastingas faktorius, kadangi iš pažiūros jie gali būti visiškai įtarimų nekeliantys daiktai: puodas, laistytuvas ar net – žadintuvas.

Šio tipo sprogmenys yra dažnai naudojami nekonvencinių pajėgų, o ypač – Afganistane, kuriame Juozo Vitkaus bataliono kariams ir teko su jais susidurti tiesiogiai. Todėl pratybų metu sąjungininkų misijose Afganistane dalyvavę bataliono kariai pasidalino šia patirtimi su sausumos pajėgų kariais.

Kai kurių iš užtaisų gali neaptikti net metalo detektorius, o reikiamų medžiagų jiems pasigaminti gauti gali kiekvienas.

„Šie sprogmenys turi papildomus maitinimo šaltinius, kartais – medinius korpusus, o juos gali aktyvuoti netgi šauliai per didelį atstumą“ – sakė instruktažą vedęs seržantas Mantas Didžiulis.

Operacijos mieste – preciziškai apskaičiuotos inžinierių

Kovinės operacijos mieste gali pasirodyti pakankamai palankios kariams, kadangi teoriškai būtų galima naudotis ten esančiais pastatais. Tačiau jų įtvirtinimas reikalauja detalaus inžinierių plano ir paruošimo – matymo laukas mieste gali būti ribotas, priedangos ir įtvirtinimų paruošimas turi būti preciziškai apskaičiuotas pagal pastato galimybes.

Strategiškai paruošus minų lauką, silpniausią tašką gynybos grandyje galima paversti praktiškai bene patikimiausiu

„Bataliono inžinieriai mūsų darbą padaro nepalyginamai efektyvesnį – jie gali netgi formuoti įtvirtinimams reikalingą reljefą taip, kad galėtume geriau stebėti, prieiti ir užpulti priešą“, – sakė JAV sausumos pajėgų kareivis.

Taip pat pratybų metų yra įvertinamos ir realistiškos aplinkybės: žmogiškieji kariuomenės ištekliai gali būti riboti, todėl tam tikra gynybinė pozicija būtų santykinai silpnesnė. Tačiau šiai problemai bekompromisį atsakymą yra paruošę Juozo Vitkaus inžinerijos batalionai, tai – minų laukas.

„Strategiškai paruošus minų lauką, silpniausią tašką gynybos grandyje galima paversti praktiškai bene patikimiausiu“, – sakė Juozo Vitkaus bataliono grandinis Maksimas Žarkovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min