Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karo nuojauta: Rusijos desantininkai grįžta prie Ukrainos sienos

Rusijos karinė technika
Rusijos gynybos ministerijos nuotr. / Rusijos karinė technika
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus praneša, kad Rusija į pasienio su Ukraina rajonus permetė 16 tūkst. karių, kurie pasirengę kariniams veiksmams. Šaltinis Rusijos Gynybos reikalų ministerijoje pripažįsta, kad Maskva perdislokuoja desantininkus, tačiau daug mažiau nei skelbia Ukraina.

„Karinis įsiveržimas į Ukrainos teritoriją tęsiasi. Mes turim reikalą su rusų okupantais, o faktiškai – su Rusijos kariuomene, kuri apginkluoja kovotojus ir permeta juos į rytų Ukrainą“, – spaudos konferencijoje pareiškė A.Parubijus, pranešė portalas newsru.com.

Jo duomenimis, birželio 15 d. į Rusijos pasienio su Ukraina rajonus buvo perdislokuoti 76-osios Pskovo desantininkų divizijos atskiri junginiai. A.Parubijus teigė, jog į Milerovo aerodromą keturi krovininiai lėktuvai IL-76 atskraidino apie 150 kariškių ir karinės technikos, o dabar planuojama perdislokuoti Rusijos Šiaurės laivyno pakrantės karių grupę.

Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Rusijos karinė technika
Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Rusijos karinė technika

„Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė apie 16 tūkst. karių. Be to, Krymo teritorijoje yra iki 22 tūkst. karių, o Padniestrės respublikoje – iki 3500 karių, kurie pasirengę bet kurią akimirką imtis karinių veiksmų“, – pareiškė A.Parubijus.

Pastarosiomis dienomis iš Rusijos nuolat bandoma į Ukrainą permesti Rusijos specialiųjų tarnybų dalinius bei rusišką karinę techniką.

Jis įsitikinęs, kad rytų Ukrainoje veikiančių teroristų bei separatistų veiksmus koordinuoja ir juos finansuoja Rusijos vadovybė.

A.Parubijus teigia, jog pastarosiomis dienomis iš Rusijos nuolat bandoma į Ukrainą permesti Rusijos specialiųjų tarnybų dalinius bei rusišką karinę techniką.

„Vedomosti“ šaltinio Rusijos Gynybos ministerijoje duomenimis, A.Parubijus kelis kartus padidino prie Ukrainos sienos permestų Rusijos karių skaičių.

Tačiau šaltinis pripažino, kad prie Ukrainos sienų dislokuojamos 7-osios ir 76-osios desantininkų divizijų, 56-osios desantininkų brigados ir 19-osios motorizuotų šaulių brigados taktinės grupės.

Rusijos naikintuvai bei atakos straigtasparniai patruliuoti prie sienos pradėjo dar prieš kelias dienas.

Šaltinis neatmeta galimybės, kad gali būti perdislokuota ir daugiau karių. Jo teigimu, ši operacija skirta „apsaugoti Rusijos sienai nuo ukrainiečių ginkluotų formuočių“.

Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Rusijos karinė technika
Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Rusijos karinė technika

Ukrainos pasieniečiai praėjusį savaitgalį pranešė, kad prie sienos pasirodė Rusijos lėktuvai, kurie slopina mobilųjį ryšį ir perima radijo bangomis perduodamus pokalbius.

Ukrainos televizijos kanalas TSN tvirtina, kad Rusijos karinės technikos kolonos link Ukrainos važiuoja tiesiai iš Maskvos. Spėjama, kad kariuomenės technika juda link separatistų užgrobto pasienio punkto „Dolžanskij“.

Praėjusią savaitę buvo pasirodę pranešimų, kad į Ukrainą pateko Rusijos tankai, kuriuos naudoja teroristai.

Rytų Ukrainos teroristų lyderis, Rusijos GRU pulkininkas Igoris Girkinas (Strelkovas) viešai pareiškė, kad jei Rusija nesiims aktyvių karinių veiksmų, teroristai išsilaikys daugiausia mėnesį ir bus sunaikinti.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min