Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kartotiniuose mokymuose Vaidoto batalione dalyvauja 100 rezervo karių

Kartotiniuose mokymuose Vaidoto batalione dalyvauja 100 rezervo karių
Nuotr. aut. vyr. ltn. Jaunius Matukas, j. eil. Jolita Strelkauskienė / Kartotiniuose mokymuose Vaidoto batalione dalyvauja 100 rezervo karių
Šaltinis: 15min
0
A A

Parengtojo rezervo kariai jau savaitę treniruojasi ir atnaujina savo karybos įgūdžius dalyvaudami kartotiniuose mokymuose Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje. Į šiuos trijų savaičių trukmės kartotinius parengtojo rezervo mokymus susirinko 100 karių.

Nuo gegužės 31 d. Vaidoto batalione vykstančiuose parengtojo rezervo kartotiniuose mokymuose kariai treniruojasi ir atnaujina individualius kario įgūdžius: rikiuotės elementus, krašto apsaugos statutų reikalavimus, orientavimosi vietovėje būdus, intensyviai ruošiasi kovinio šaudymo pratyboms. Kartotiniuose mokymuose kariai supažindinami su kariuomenės pėstininkų naudojama individualia ginkluote – automatiniais šautuvais G-36 ir AK-4, kulkosvaidžiais FN-MAG ir granatsvaidžiais „Carl-Gustaf“. Karių judėjimui mūšio lauke Vaidoto batalionas naudoja šarvuočius M113, todėl rezervistai buvo supažindinti su baziniais taktikos elementais naudojant šarvuotąją techniką.

Į šias parengtojo rezervo karių žinių atnaujinimo pratybas privalomąja tvarka arba pareiškus norą, kviečiami asmenys, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Kartotinėse pratybose rezervistai treniruojasi kariuomenės padaliniuose, kuriems yra priskirti ir kuriuos jie papildytų ekstremalios situacijos atveju. Atnaujinti karines žinias kviečiami parengtojo rezervo kariai treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus, jie yra aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, suteikiamos visos kariui priklausančios socialinės garantijos.

  Asmenims, pašauktiems į kartotines pratybas, už pratybų laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį. Šios išlaidos dengiamos iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto.

Temos Rukla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min