Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune šimtai NATO karių bando moderniausią ginkluotę, kurios negalima niekam parodyti

NATO karių pratybos Kaune, Aleksote
KAM nuotr. / NATO karių pratybos Kaune, Aleksote
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penki šimtai karių iš devyniolikos NATO valstybių Kaune dalyvauja pratybose, kuriose tikrinamas ryšio palaikymas tarp greitojo reagavimo pajėgų kovinių vienetų. Šiose pratybose naudojamos moderniausios ginkluotės, žurnalistams neleidžiama nei fotografuoti, nei filmuoti.

Didžiausios NATO pratybos Lietuvoje šiais metais vyksta Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Aleksote.

Mokyklos teritorijoje įrengtos atskirų valstybių nedidelės stovyklos su palapinėmis, jos aptvertos tvora ir spygliuotomis vielomis, stovyklose kariai iškėlę savo šalių vėliavas.

Pratybų dalyviai su savimi atsigabeno moderniausią techniką, todėl, siekiant užtikrinti slaptumą, į pratybų teritoriją atvykstantiems uždrausta įsinešti mobiliuosius telefonus ar kompiuterius.

Trečiadienį, žiniasklaidos ir svečių dieną, pratybas aplankę operatoriai ir fotografai buvo paleisti tuščiomis, nes neleista naudoti medžiagos, kurioje matyti nors vienas užrašas ar dalyvaujančių kariškių veidai.

Pratybas aplankę operatoriai ir fotografai buvo paleisti tuščiomis, nes neleista naudoti medžiagos, kurioje matyti nors vienas užrašas ar dalyvaujančių kariškių veidai.

Į Kauną atvykęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigė, kad šios pratybos „labai svarbios dėl NATO komunikacijos, informacijos perdavimo saugumo“, o Lietuvos parinkimas įrodo šalies patirtį šioje srityje.

„Mes galime džiaugtis, kad Lietuva turi savo kuopą, kuri dalyvauja NATO sistemoje, ir manau, kad Lietuvos pasirinkimas yra įrodymas ir mūsų tam tikro profesinio lygmens“, – BNS sakė ministras.

„Be to, kad mes taip pat įgausime papildomos patirties, labai svarbu, kad čia dalyvaujančių šalių atstovai pažins mūsų šalį. Mes kaip tik diskutavome apie galimybę reguliariai rengti tokias pratybas čia, apie galimybę sustiprinti mūsų ryšių kuopą, sudarant galimybę tobulėti mūsų kariams ir aprūpinant technika“, – pridūrė ministras.

Pratybų dalyvius taip pat aplankė aukšti NATO generolai, tarp jų – Vyriausiosios sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietės (SHAPE) štabo viršininkas generolas Werneris Freersas, NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės vadas generolas Thomas Franzas.

Visą gegužės mėnesį vykstančiose pratybose atliekami įvairūs techniniai testai, kurie padės įsitikinti NATO ir valstybių ryšių ir informacinių sistemų suderinamumu.

Pratybose dalyvauja daugiašaliai NATO vienetai, nacionaliniai Danijos, Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos padaliniai. Prie jų taip pat prisijungia NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės vienetai, sudaryti iš Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Lietuvos ir Turkijos karių.

Lietuva šių pratybų metu teikia priimančiosios šalies paramą. Atvykstančioms pajėgoms suteikiamos reikalingos paslaugos: galimybė naudotis tiek civiline, tiek karine infrastruktūra, ryšių ir informacinių technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo, medicinos ir kitos paslaugos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min