Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune „Vytauto Didžiojo“ karo muziejuje atidaryta paroda „Lietuva – NATO narė“

Parodos akimirka
Igno Jucio nuotr. / Parodos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno „Vytauto Didžiojo“ karo muziejuje atidaryta paroda „Lietuva – NATO narė“ Lietuvos įstojimo į NATO dešimtmečio proga.

Šioje parodoje lankytojai gali pamatyti kariškių uniformas, dalį ginkluotės, Afganistano Goro provincijoje lietuvių karių sukonstruotą stulpą su rodyklėmis žyminčiomis atstumus iki kelių Lietuvos miestų. Taip pat galima išvysti daug nuotraukų, kuriose yra įamžinti lietuvių kariai tarnybos metu.

Atidarymo proga buvo pakviesta nemažai kviestinių svečių, kurie prisidėjo prie šios parodos vizijos įgyvendinimo. Kariai dalyvavę tarptautinėse taikos palaikymo misijose pasidalino savo patirtimi, papasakojo, kokią naudą Lietuvai atnešė įstojimas į NATO.

 Šioje parodoje norime parodyti, kaip Lietuva patobulėjo per 20 metų

„Šią parodą surengti buvo ganėtinai sudėtinga, kadangi yra labai daug eksponatų, kuriuos norėtųsi parodyti. Per dvidešimt metų, kai Lietuvos kariai pradėjo dalyvauti tarptautinėse misijose įvyko labai daug, tačiau atrinkti eksponatai, kuriuos matome šiandien, mano nuomone, labiausiai atspindi pačius svarbiausius įvykius. Taip pat reikia nepamiršti, kad Lietuva bendradarbiauja ne tik su šalimis, kurios yra NATO, kadangi palaikyti pasaulyje taiką yra beveik visų šalių interesas, todėl lietuvių kariai bendradarbiauja su tokiomis valstybėmis kaip Ukraina, Gruzija, Japonija, todėl čia galite išvysti ir šių šalių vėliavas. Mes manome, kad jos taip pat nusipelnė paminėjimo. Šioje parodoje norime parodyti, kaip Lietuva patobulėjo per 20 metų, nes po nepriklausomybės atkurimo, Lietuva neturėjo nieko, nei ginklų, nei karinių uniformų, o dabar po truputį vejames stipresniasias NATO nares,“ – 15min.lt teigė „Vytauto Didžiojo“ karo muziejaus naujausių laikų karybos istorijos skyriaus vyriausiasis muziejininkas Antanas Jankūnas. 

Ekspozicija susideda iš dviejų laikotarpių, prieš tapimą NATO nare ir po to. Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 1 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min