Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiaura Ukrainos siena: korumpuoti pasieniečiai teroristus iš Rusijos įleidžia už 15 tūkst. eurų

Smogikų iš Čečėnijos būrys kerta Ukrainos sieną
Nuotr. iš tsn.ua / Smogikų iš Čečėnijos būrys kerta Ukrainos sieną
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šimtai iki dantų ginkluotų teroristų iš Čečėnijos Ukrainos sieną kerta be jokio pasipriešinimo, sumokėję korumpuotiems pasieniečiams 15 tūkst. eurų. Kiti atvažiuoja be ginklų, kaip turistai, ir be jokių trukdžių įleidžiami į Ukrainą.

Šiuo metu didžioji dalis Ukrainos sienos su Rusija yra tik linija, nubrėžta žemėlapyje. Tarp pasienio punktų driekiasi šimtai kilometrų be tvorų ir kitų kliūčių, praneša portalas TSN.ua, remdamasis televizijos programa „Groši“.

Pasienio tarnybos vadas Nikolajus Litvinas, kurį jau kelis kartus nesėkmingai bandyta atleisti už neveiklumą, tvirtina, kad situacija pasienyje kontroliuojama. Jo teigimu, iki šiol niekas nedraudė specialiai parengtiems samdiniams iš Kaukazo patekti į Ukrainą be ginklų.

Kol nėra teisėsaugos struktūrų nurodymo, žmogus ima pasą, atvažiuoja, paskui važiuoja į kokį nors susirinkimo punktą jau Ukrainoje, gauna ten ginklą ir įsilieja į tuos banditų būrius.

„Kol nėra teisėsaugos struktūrų nurodymo, žmogus ima pasą, atvažiuoja, paskui važiuoja į kokį nors susirinkimo punktą jau Ukrainoje, gauna ten ginklą ir įsilieja į tuos banditų būrius“, – aiškino N.Litvinas.

Be to, šimtai teroristų kasdien kerta sieną su ginklais rankose. Prastai ginkluoti pasieniečiai ne visada pajėgūs juos sulaikyti. Pastarosiomis dienomis didelis mūšis virė šalia Luhansko, kur pasieniečius parą atakavo keli šimtai teroristų. Pasieniečiai ataką atrėmė.

Neoficialiais duomenimis, į Ukrainą iš Rusijos jau prasiskverbė 4,5 tūkst. smogikų.

N.Litvinas skundžiasi, kad pasieniečiai faktiškai dirba teroristų apsuptyje: jiems neužtenka nei žmonių, nei ginklų, nei noro kariauti su gerai parengtais teroristais.

„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr./Prorusiški teroristai Luhanske
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr./Prorusiški teroristai Luhanske

Pasirinkimas: pinigai arba mūšis

Tiesa, pasieniečiai tikina, kad pasirengę atremti bet kokį Ukrainos teritorijos užpuolimą.

Tačiau, nepaisant šių pareiškimų, kai kurie pasieniečiai iki dantų ginkluotus teroristus į šalį praleidžia ištisomis sunkvežimių kolonomis. Donecko separatistai tvirtina, kad tokia paslauga kainuoja 15 tūkst. eurų.

Pastiprinimo nesulaukiantiems pasieniečiams atsispirti tokioms sumoms sunku, nes atsisakius pinigų tenka stoti į mūšį.

Donecko separatistai tvirtina, kad tokia paslauga kainuoja 15 tūkst. eurų.

Teroristus gaudys savanoriai

Ukrainos kariuomenė ieško būdų, kaip užtvenkti per prastai saugomą sieną siunčiamų smogikų upę. Tačiau kariuomenei trūksta žmonių.

Nacionalinės gvardijos specialios paskirties bataliono „Donbass“ vadas Semionas Semenčenka paskelbė, kad batalionas nori prisiimti atsakomybę ir „užrakinti“ sieną.

„Donbass“ batalionas tęsia sustiprintą karinį pasirengimą. Iš numatytų 460 karių jau yra 300. Savanoriai griežtai atrenkami. Savaitės pabaigoje batalionas bus suformuotas“, – savo paskyroje „Facebook“ parašė S.Semenčenka.

Youtube.com nuotr./Kadyrovcai Donecke
Youtube.com nuotr./Kadyrovcai Donecke

„Prioritetinė užduotis – užrakinti sieną, bus greitai reaguojama į bet kokius pasienio užkardų užpuolimus. Pasieniečiams labai reikalinga mūsų pagalba“, – rašo vadas.

Jis taip pat tikina, kad batalionas naikins jau Ukrainoje esančius teroristų būrius.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min