Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kibernetinės atakos yra retos, tačiau itin žalingos

Kibernetinė ataka
123rf.com nuotr. / Kibernetinė ataka
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Karinius konfliktus vis dažniau lydi atakos kibernetinėje erdvėje. Ryšių reguliavimo tarnybos Rinkos priežiūros departamento Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjas Rytis Rainys skuba nuraminti, kad tokie atvejai – pavieniai, tačiau neverta pamiršti, kad jų įtaka gali būti labai stipri, o žala – didelė.

R. Rainio nuomone, internetas gali būti naudojamas kaip galingas karinis ginklas. 

„Šalys investuoja  didelius finansus ir žmogiškuosius išteklius į kibernetinio puolimo įrankius. Jeigu jie būtų panaudoti, juk karinius konfliktus paskutiniais metais lydi ir kibernetinių ginklų panaudojimas, valstybės, tame tarpe ir mes, stipriai pajustume jų poveikį.

Pavyzdžiu galėtų būti finansinių institucijų finansiniai pervedimai, kurie yra beveik 100 proc. priklausomi nuo internetinės erdvės, vyksta per elektronines ryšio priemones. Viena minutė dėl bankų veiklos prastovos ir jie prarastų dideles sumas“, – sakė pašnekovas.

Pašnekovas patikino, kad Lietuva tikrai nemiega ir investuoja į reikalingą įrangą ir specialistus.

Įrangą turime, ko trūksta?

„Mes Lietuvoje per dieną fiksuojame apie 100 įvairių kibernetinių incidentų. Praėjusiais metais jų buvo užfiksuota virš 25 tūkst.“, – su statistika supažindino specialistas.

Dažniausiai, pasak R. Rainio, yra stengiamasi manipuliuoti duomenimis, užvaldyti įvairias informacines sistemas, vykdyti informacines vagystes. Apsisaugojimui skirtas ryšių operatorių ir informacinių sistemų valdytojų pasiruošimas yra nemažas, tam skiriamos didelės investicijos, bet problema slypi kitur.

„Įranga perkama, tačiau trūksta specialistų, kurie su ja galėtų dirbti. O sistemų masiškai didėja. Mūsų gynybiniai pajėgumai priklauso ne nuo įrangos kiekio, jos brangumo, bet nuo specialistų, kurie dirbs su ta įranga“, – „Žinių radijo“ laidoje ‚Ryto espresso“ sakė R. Rainys.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min