Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 5d. 12:03

„Kiborgai“ po kruvinos nakties sugrįžo ginti sugriauto Donecko oro uosto

Sunaikinta technika Donecko oro uoste.
„Scanpix“/RIA Novosti nuotr. / Sunaikinta technika Donecko oro uoste.

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pareiškė, kad Ukrainos kariai neatiduos sugriauto Donecko oro uosto prorusiškiems separatistams, kuriuos remia Rusijos reguliariosios armijos kariai.

Ministras penktadienį situaciją oro uoste pavadino sunkia, praneša zn.ua.

Teroristus remia Rusijos specialiosios pajėgos

S.Poltorakas teigia, kad Donecko oro uosto griuvėsiuose tęsiasi prorusiškų separatistų ir oro uostą ginančių Ukrainos karių susirėmimai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecko oro uosto terminalas beveik visiškai sugriautas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecko oro uosto terminalas beveik visiškai sugriautas.

Ukrainos kariai teigia, kad prorusiškiems separatistams į pagalbą atėjo Rusijos specialiosios pajėgos, atsigabenusios daug naujausios sunkiosios karinės technikos.

Prorusiški separatistai jau kelis mėnesius negali iš oro uosto išmušti Ukrainos karių, kurie dėl didvyriškumo šalyje vadinami „kiborgais“. Prorusiški separatistai kontroliuoja naująjį oro uosto terminalą, bet nesugeba Ukrainos karių išmušti iš senojo terminalo.

Pastaruoju metu aprimę mūšiai vėl užvirė šiomis dienomis. Ukrainos kariai teigia, kad prorusiškiems separatistams į pagalbą atėjo Rusijos specialiosios pajėgos, atsigabenusios daug naujausios sunkiosios karinės technikos. Jie teigia, kad per pastarųjų dienų mūšius žuvo nemažai Rusijos karių.

„Donecko oro uoste vyksta mūšiai tarp ginkluotų nusikaltėlių, teroristų iš vienos pusės ir ginkluotųjų Ukrainos pajėgų iš kitos. Padėtis stabiliai sunki“, – sakė ministras.

Tačiau jis užtikrino, kad Ukrainos kariai Donecko oro uosto nepaliks.

„Mes neturime teisės atiduoti nė metro savo žemės, todėl mes stovėsime ten, kur stovime, ir ginsime savo žemę, savo šalį“, – teigė S.Poltorakas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški teroristai prie Donecko oro uoste.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški teroristai prie Donecko oro uoste.

Penktadienio rytą dalis oro uosto gynėjų sugrįžo į terminalo griuvėsius ir pasiryžę toliau juos ginti.

„Kiborgai“ sugrįžo ginti terminalo griuvėsių

Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad penktadienio naktį prorusiški separatistai surengė vieną didžiausių šturmų. Po galingo apšaudymo Ukrainos kariai buvo priversti palikti senąjį terminalą, nes jis buvo beveik visiškai sugriautas.

Pranešama, kad keli Ukrainos kariai žuvo, nemažai jų buvo sužeista. Tai patvirtino Antiteroristinės operacijos štabo atstovas Aleksejus Dmitraškovskis.

Tačiau, jo teigimu, penktadienio rytą dalis oro uosto gynėjų sugrįžo į terminalo griuvėsius ir pasiryžę toliau juos ginti.

Minske gali būti siekiama naujų paliaubų

Mūšiai Donecko oro uoste ir kitose vietose verda nepaisant Kijevo bei vadinamųjų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų susitarimų dėl naujų paliaubų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški teroristai prie Donecko oro uoste.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški teroristai prie Donecko oro uoste.

Prieš kelias dienas buvo sutarta nutraukti ugnį, o nuo šeštadienio turėjo būti pradėta atitraukti sunkioji karinė technika.

Dabar Ukrainos prezidentas Petro Porošenka skelbia naują tylos dieną. Anot jo, Donbase, šūviai turi nutilti gruodžio 9 d., antradienį.

Pranešama, kad Ukrainos bei separatistų atstovai derasi dėl galimybės dar kartą susitikti Baltarusijos sostinėje Minske, kur aptartų naujų paliaubų sąlygas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min