Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 00:09

Kiek tikėtinas Rusijos įsiveržimas į Ukrainą?

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Ukrainos ekspertai mano, kad karinis Rusijos įsiveržimas į šalį tampa vis labiau tikėtinas, praneša vokiečių leidinys „Bild“. Ukrainiečių manymu, vadinamasis „humanitarinis konvojus“ gali tapti pirmuoju Rusijos prezidento V.Putino žingsniu atvirai įsiveržiant į Ukrainą.

„Paskutinėmis dienomis Rusija pradėjo naują propagandinę kampaniją, – „Bild“ cituoja šaltinius Ukrainos valdžioje. – Demonstruodami kadrus, kuriuose užfiksuotos Donecko ir Luhansko žmonių kančios, Rusija argumentuoja, kad tik jos taikdariai sugebės užkirsti kelią katastrofai“. 

JAV specialiosios  tarnybos irgi baiminasi, kad V.Putinas duos nurodymą atvirai veržtis į Ukrainą jau per artimiausias kelias savaites.

Separatistų pralaimėjimas bus įvertintas kaip V.Putino pralaimėjimas – žmogaus, kuris nepriima jokių pralaimėjimų

Ukrainos kariuomenė apsupo Donecką, ir teroristų lyderiai pripažįsta, kad jiems gresia pralaimėjimas, rašoma publikacijoje. „O kadangi Rusijos žiniasklaida separatistus vaizduoja kaip herojus, situacija Rusijos lyderiui tampa dar pavojingesnė: jų pralaimėjimas bus įvertintas kaip V.Putino pralaimėjimas – žmogaus, kuris nepriima jokių pralaimėjimų“, – skelbia „Bild“. 

Leidinio kalbinti ekspertai teigia, kad sunku tikėti, jog Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sugebėtų susitarti su V.Putinu dėl susidariusios situacijos: „Ukrainos lyderis kažin ar galės įvykdyti V.Putino reikalavimą pripažinti Krymą Rusijos dalimi ir atsisakyti Ukrainos siekio tapti NATO nare – tokiu atveju jis būtų apkaltintas Maidano išdavyste.“

„Šiuo metu V.Putinas stebi Vakarų politikus, kurie jį perspėja nesiveržti į Ukrainą, tačiau tuo pačiu nežada Kijevui jokios tiesioginės karinės paramos. Todėl Rusijos lyderis žino, kad karo su Ukraina atveju rusų kariams neteks kovoti nei su JAV, nei su Europos Sąjunga, kurios nepasiruošusios globaliam karui dėl Ukrainos“, – rašo leidinys. O Rusijos kariuomenė, be jokių abejonių, pranoksta Ukrainos. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min