Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Klaipėdoje prisieks pirmieji šauktiniai

Penktadienį Klaipėdos universiteto miestelio aikštėje kario priesaiką duos pirmojo šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.
LDK Butigeidžio dragūnų bataliono savanoriai
LDK Butigeidžio dragūnų bataliono savanoriai / KAM nuotr.

Universiteto aikštėje iškilmingai rikiuotei stos 495 kariai, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Į Klaipėdos universiteto aikštę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai atžygiuos iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Butigeidžio dragūnų batalione.

Duodamas priesaiką karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Priesaikos ceremonija vyks Klaipėdos universiteto erdvėje, kur ilgą laiką buvo įsikūrusios kareivinės, nuo 1923 iki 1934 metų buvo dislokuotas 7-asis pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butigeidžio pulkas.

Duodamas priesaiką karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Pirmojo šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą Dragūnų batalione pradėjo rugpjūčio 24 dieną. Tą dieną iš įvairių Lietuvos regionų suvažiavo 495 kariai, visi šią tarnybą atlikti pareiškė savanoriškai. Kario priesaiką nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai duoda po trijų savaičių tarnybos.

Seimas šį pavasarį Valstybės gynimo tarybos siūlymu grąžino privalomąją karo tarnybą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į geopolitinę situaciją - Rusijos veiksmus Ukrainoje ir išaugusį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Šiemet planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius