Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 liepos 21d. 10:51

Klaipėdos dragūnų batalionas beveik pasiruošęs sutikti šauktinius – vadas atskleidė, kas jų laukia

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas
L. Sėlenienės nuotr. / Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas

Rugpjūčio 24 d. prie Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono vartų Klaipėdoje išsirikiuos šauktiniai. Į privalomąją karo tarnybą būsimuosius karius nuspręsta pirmiausiai šaukti Klaipėdoje. Čia tarnybą atliks 495 jaunuoliai. Net 17 iš jų – merginos.

Tačiau šauktinių iš tokio gausaus būrio bus tik keli – kone visi jaunuoliai į batalioną tarnauti tėvynei veržiasi savo noru. Savanorių antplūdžiui atlaikyti batalionas jau beveik pasirengęs.

Statybininkai pluša dailindami būsimųjų karių miegamuosius, valgyklos darbuotojos skaičiuoja, kiek prireiks maisto tokiam būriui pamaitinti, o dalis profesinės tarnybos karių pratinasi prie naujų pareigų – jiems bus patikėtas šauktinių būrių vadų vaidmuo. Kokia bus karių dienotvarkė, kaip jie pramogaus ir net ką valgys, 15min.lt atskleidė bataliono vadas pulkininkas leitenantas Giedrius Anglickis.

L. Sėlenienės nuotr./Pulkininkas leitenantas Giedrius Anglickis.
L. Sėlenienės nuotr./Pulkininkas leitenantas Giedrius Anglickis.

– Šauktiniai pirmiausiai pradės rinktis Klaipėdoje ir tik vėliau kituose regionuose. Ar spės batalionas pasiruošti jų priėmimui?

– Manau, spėsime. Pasiruošimo darbams yra skirta 80 tūkst. eurų. Žinoma, turime pasitempti, nes įvairių darbų viešieji pirkimai atima laiko. Tačiau ne paslaptis, kad mes turime gerą infrastruktūrą ir galime priimti didelį žmonių skaičių.

– Ar užteks esamų pajėgų sukontroliuoti ir paruošti tarnybai kone pusę tūkstančio būsimų kareivių?

– Tas branduolys, kurie pas mus yra profesionalūs kariai, taps ateinančių šauktinių vadai. Kaip tik dabar vyksta intensyvus jaunesniųjų vadų rengimas. Jie dirbs su ateinančiu privalomosios tarnybos karių srautu.

– Batalione dar niekada nebuvo tiek daug moterų, kiek atvyks netrukus atlikti privalomosios karo tarnybos. Ar jos gali tikėtis išskirtinių tarnybos sąlygų?

– Iš 495 asmenų bus net 17 merginų.  Tai daug, bet mums – ne naujiena, nes daug merginų ateidavo ir į bazinius karinius mokymus. Kažkokių išskirtinių sąlygų jos, žinoma, neturės. Tiesiog jų gyvenamosios patalpos ir sanitarinės erdvės bus atskirtos nuo vyriškosios giminės.

Kariams bus suteikta galimybė naudotis kompiuterių patalpomis ir interneto prieiga, taip pat kabelinės televizijos paketu. Rengiama ir stalo žaidimų erdvė.

– Bataliono patalpas teko pertvarkyti ne tik dėl atvykstančių merginų. Kas apytuščiuose pastatuose vyko nuo tada, kai prieš septynerius metus buvo panaikinta privalomoji tarnyba?

– Patalpomis  naudojosi kariai profesionalai, tačiau jos nebuvo išnaudojamos 100 proc. Kadangi batalionas yra mokomasis, čia nuolat vykdavo įvairūs mokymai ar stovyklos.

VIDEO: Iškilminga rikiuotė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono 23-ojo gimtadienio proga

– Kaip atrodys įprasta privalomosios tarnybos kario diena?

– Dar tiksliai nesame nusprendę, bet, greičiausiai, keltis kariams teks 7 val. ryte. Tada seka mankšta, higienos procedūros, pusryčiai. Užsiėmimai numatomi ir iki pietų, ir po pietų. Laisvas karių laikas – po vakarienės. Poilsio metas bus nuo 22 val.

– Ar laisvu metu jiems bus leidžiama išeiti už bataliono ribų?

– Ką veikti laisvu metu, pasirinks vadai. Batalionas yra sutaręs dėl lengvatinio karių lankymosi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje ir jo filialuose, Lietuvos jūrų muziejuje, „Švyturio“ arenoje organizuojamose krepšinio rungtynėse. O ir pačiame batalione bus, kuo užsiimti.

Yra stadionas, sporto salė, įrengiama treniruoklių erdvė. Kariams bus suteikta galimybė naudotis kompiuterių patalpomis ir interneto prieiga, taip pat kabelinės televizijos paketu. Rengiama ir stalo žaidimų erdvė.

– Ar kariai galės naudotis savo mobiliaisiais telefonais?

– Mobiliųjų telefonų naudojimas nebus draudžiamas batalione, tačiau jų naudojimas bus apribotas. Per užsiėmimus, žinoma, jais naudotis bus draudžiama.

– Kaip dažnai kariai galės išvykti iš bataliono?

– Per 9 mėnesių tarnybą numatomi 2 atostogų laikotarpiai po 7 paras. Per didžiąsias metų šventes batalione bus paliekama labai nedaug karių. Daug kas priklausys nuo karių disciplinos, tačiau svarstoma, kad jie savaitgaliais taip pat bus išleidžiami.

– Tikriausiai prisitaikyti prie griežtos disciplinos kariams ir yra sunkiausia?

– Tikrai taip. Būna, kad kariams prireikia ir bataliono psichologo pagalbos. Trejus metus esu buvęs šauktinių kuopos vadu ir iš patirties galiu pasakyti, kad jaunuoliams nelengva iš įprasto gyvenimo ritmo pereiti prie kariškos dienotvarkės. Čia jau nenueisi miegoti, kada nori ir nedarysi, ką nori.

Drąsiai galiu nuraminti būsimus karius, kad ne kiekvienas taip sočiai gali pavalgyti namuose.

– Kaip bus maitinami kariai?

– Bataliono valgykloje vienu metu telpa apie 200 žmonių, tad teks valgyti pamainomis. Maitinami kariai tris kartus per dieną. Visi valgo tą patį maistą. Jis yra parenkamas atsižvelgiant į karių veiklos aktyvumą. Jei vyksta pratybos, racionas būna vienoks, jei mažiau aktyvi veikla – kitoks. Bet drąsiai galiu nuraminti būsimus karius, kad ne kiekvienas taip sočiai gali pavalgyti namuose.

– Ar labai skirsis dabartinė privalomoji karo tarnyba nuo tos, kuri buvo panaikinta 2008 metais?

– Įsivaizduokit – seniau buvo vienas telefonas visame dalinyje, o dabar visi kariai turi bent po vieną nuosavą. Tad jų pačių izoliacija nuo išorinio pasaulio bus visai kitokia. Šių dienų techninės galimybės mums kelia aukštą kartelę ir dėl bataliono informacijos apsaugos. Kitas rodiklis – amunicijos gausa. Seniau karys galėdavo iššauti vos kelis kartus, o dabar vienam kariui teks tūkstančiai šovinių. Labai didelis dėmesys sukoncentruotas šaudybos lavinimui.

– Ar greit privalomosios tarnybos kariams bus suteikta galimybė naudotis ginklu?

– Jie į rankas ginklą paims tik po to, kai bus apmokyti ir išlaikys ginklo valdymo testą. Tai – standartinė procedūra, leidžianti patikrinti, kaip karys valdo ginklą ir supranta, ką turi rankose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

07:55
14:30
02:57

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min