Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 28d. 13:11

Kol Lenkijos naikintuvai patruliuos virš Lietuvos, juos Malborke pakeis prancūzai

Prancūzijos naikintuvai „Rafale“
„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijos naikintuvai „Rafale“

Pirmadienį Lenkijoje, 22-ojoje taktinės aviacijos bazėje, laukiama nusileidžiant keturių Prancūzijos naikintuvų „Rafale“. Šie orlaiviai sustiprins NATO oro policijos misiją – patruliavimą Baltijos šalių oro erdvėje, rašo polska-zbrojna.pl. Prancūzijos lėktuvai Lenkijos Malborke bus dislokuoti iki pat Lenkijos oro pajėgų misijos pabaigos Zokniuose rugpjūčio pabaigoje.

Prancūzai Malborke turi nusileisti pirmadienio vakarą. Iš viso Oro pajėgų bazėje ketinama dislokuoti keturi naikintuvus „Rafale“ ir 60 karių – pilotų ir techninį personalą. Tokiu būdu Prancūzija pildo savo gynybos ministro Jeano-Yves'o Driano pažadą, kuris buvo išsakytas kovą, kad Prancūzija į NATO oro policijos misiją virš Baltijos šalių išsiųs karinius lėktuvus. Tai ne vienintelis Prancūzijos atsakas į krizę Ukrainoje – balandžio pradžioje Paryžius atsiuntė patruliavimui Rytų Europos oro erdvėje ir lėktuvą „AWACS“.

Naikintuvų pilotai ketina dalyvauti mokymuose ir patruliuoti virš Lenkijos bei tarptautinių vandenų Baltijos jūroje. Pratybos vyks kartu su lenkų ir amerikiečių pilotais, kaip teigia Lenkijos oro pajėgų atstovai, jie galbūt dalyvaus ir birželį vyksiančiuose mokymuose „Eagle Talon“.

Malborke esančioje bazėje prancūzų pilotai praleis tris mėnesius ir pakeis keturis naikintuvus MiG-29 bei 90 lenkų pilotų, kurie nuo gegužės 1-osios perims patruliavimą virš Baltijos šalių oro erdvės vietoje misiją baigiančių JAV oro pajėgų. Lenkijos pilotai misiją vykdys iš Zoknių.

Į Zoknius taip pat pirmadienį atskrenda Didžiosios Britanijos naikintuvai, prisidėsiantys prie NATO oro policijos misijos. Danai savo orlaivius dislokuos Estijoje. Ši misija tęsis iki rugpjūčio 31 dienos.

Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas praeitą savaitę teigė, kad Prancūzijos lėktuvai misijos metu keisis, gali būti, kad po trijų mėnesių į Lenkiją atskris prancūzų „Mirage 2000“.

Gegužę vieš Baltijos šalių budėti pradės 35-oji NATO oro policijos misijos pamaina. Šios misijos pradžia – 2004 metai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min