TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministerija skelbia dešimtąjį Tado Dambrausko fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2013–2014“

I.Budzeikaitės nuotrauka
I.Budzeikaitės nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministerija dešimtą kartą skelbia didžiausią karinės fotografijos Tado Dambrausko konkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2013-2014“ pradžią ir norinčius jame dalyvauti kviečia darbus teikti iki kovo 28 dienos.

Šiais metais konkurse laukiami profesionalų, mėgėjų, civilių ir kariškių fotografų darbai, kuriuose būtų kuo įvairiau atspindėtas karių gyvenimas. Tikslių temų nėra, svarbiausia, kad karinė akimirka būtų pagauta 2013-2014 metais.

Šiuo konkursu siekiame skatinti šalies fotografus ir žurnalistus domėtis karių gyvenimu, karius – fotografuoti, visuomenę supažindinti su Lietuvos kariuomenės veikla. Krašto apsaugos ministerija visus fotografuojančius jau nuo dabar kviečia peržvelgti praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis ir apsiginklavus geriausiais kadrais sudalyvauti konkurse.

Andželikos Kavolėlės nuotrauka
Andželikos Kavolėlės nuotrauka

Svarbiausia, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria. Nuotraukos gali būti spalvotos, nespalvotos ar tonuotos, nenaudojant programos, koreguojančios spalvas.

Galimi tik fotografuojant gauti specialieji efektai. Apdorojant nuotraukas kompiuteriu, galima naudotis tik tomis priemonėmis, kuriomis galima naudotis spaudžiant nuotraukas laboratorijoje rankiniu būdu.

Andriaus Česnausko nuotrauka
Andriaus Česnausko nuotrauka

Nuotraukas vertins ir geriausius kadrus išrinks tarptautinė fotomenininkų komisija, kuriai pirmininkaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Nuo 2005 m. konkurse jau dalyvavo dešimtys fotografų. Kasmet geriausių darbų autoriai apdovanojami ne tik organizatorių ir rėmėjų įsteigtais prizais ir piniginėmis premijomis, bet ir kviečiami į apdovanojimo renginį. Geriausios nuotraukos pristatytos visuomenei parodoje, taip pat bus išleistas parodos katalogas.

Vidmanto Balkūno nuotrauka
Vidmanto Balkūno nuotrauka

Jubiliejinio dešimtojo konkurso proga dalyvių laukia dar daugiau prizų ir laimėjimų: premijinis fondas šiemet siekia net 10 000 litų.

Geriausių nuotraukų parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks 2014 m. gegužės mėnesio antroje pusėje vienoje iš Vilniaus galerijų. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas, kurį gaus kiekvienas konkurso dalyvis.

R.Kuliavo nuotrauka
R.Kuliavo nuotrauka
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min