Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Vyriausiosios sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietės štabo viršininku generolu Werneriu Freersu

Werneris Freersas ir Juozas Olekas
Werneris Freersas ir Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su į Lietuvą atvykusiu Vyriausiosios sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietės (angl. SHAPE) štabo viršininku generolu Werneriu Freersu (Werner Freers) aptarė Lietuvai ir NATO svarbias regioninio saugumo aktualijas.

Susitikimo metu ministras J. Olekas pasidžiaugė itin veiksmingomis kolektyvinės gynybos priemonėmis, kurių ėmėsi  NATO sąjungininkai, siekdami užtikrinti Baltijos šalių saugumą. „Mes turime tvirtą Europos paramą NATO oro policijos misijoje, taip pat  esame pasiruošę priimti papildomas sausumos pajėgas“, – susitikime kalbėjo J.Olekas.

Generolas W.Freersas  pasidžiaugė pademonstruota NATO sąjungininkų vienybe ir konkrečiais siūlymais   stiprinant Baltijos šalių regiono saugumą.

Generolas W.Freersas  pasidžiaugė pademonstruota NATO sąjungininkų vienybe ir konkrečiais siūlymais   stiprinant Baltijos šalių regiono saugumą. Generolas taip pat informavo apie NATO veiksmus reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją ir rengiamus sprendimus Velse rudenį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Ministras J.Olekas informavo generolą W. Freersą apie tai, kad  Lietuva siekia užtikrinti reikiamą priimančiosios šalies paramą Lietuvoje dislokuojamiems Aljanso kariams.  „Pasirašytas Lietuvos politinių partijų susitarimas, kuriuo iki 2020 m. krašto apsaugos finansavimą siekiama padidinti iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto leis tęsti, o kai kur ir padidinti investicijas į priimančiosios šalies paramai būtiną karinių dalinių bei su kariniais mokymais susijusią  infrastruktūrą“, – susitikime kalbėjo J. Olekas.

Pasitarimas Krašto apsaugos ministerijoje
Pasitarimas Krašto apsaugos ministerijoje
Kalbėdamas apie tarptautines operacijas ministras J. Olekas informavo gen. W. Freersą, kad Lietuva ir toliau pasiryžusi kartu su NATO sąjungininkais dalyvauti tarptautinėse operacijose, tęsti savo įsipareigojimus Afrikos regione bei Afganistane. Generolas W.Freersas  pasidžiaugė, jog Lietuva, nepaisant nestabilios saugumo situacijos regione, toliau išlieka patikimu ir svarbiu sąjungininku, pasiruošusiu prisiimti dalį atsakomybės dalyvaudama tarptautinėse saugumo užtikrinimo misijose.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min