Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 16:20

Krašto apsaugos viceministras M.Velička: „Užtikrinsime geriausias sąlygas JAV kariams“

Marijus Velička ir Kevinas McNeelys
Giedrės Maksimovicz nuotr. / Marijus Velička ir Kevinas McNeelys

Pirmadienį krašto apsaugos viceministras Marijus Velička susitiko su Lietuvoje viešinčiu JAV pajėgų Europoje vadavietės (EUCOM) direktoriaus Politikai, Strategijai, Partnerystėms ir Pajėgumams pavaduotoju brigados generolu Kevinu McNeely‘iu.

Susitikime krašto apsaugos viceministras džiaugėsi aktyvia JAV parama Baltijos valstybėms. „Esame labai dėkingi JAV už spartų reagavimą į pakitusią regiono saugumo situaciją. Mes pasirengę aktyviai dirbti su JAV pajėgų Europoje vadaviete, kad išnaudotume JAV pajėgų buvimą regione kaip įmanoma efektyviau.

JAV pajėgų Europoje vadavietė itin remia bendradarbiavimą su Lietuva. JAV ir toliau vykdys šio regiono saugumo užtikrinimą, – sakė K.McNeeley‘is.

Jau šiais metais gynybos biudžetas buvo padidintas 20 proc., panašaus augimo tikimės ir kitąmet. Turime pajėgumų plėtros, infrastuktūros ir priimančios šalies paramos prioritetus. Tai leis tikslingai panaudoti papildomai skirtus resursus. Esame pasirengę intensyviai dirbti su EUCOM atstovais, siekdami užtikrinti geriausias sąlygas JAV karių rengimui ir buvimui Lietuvoje“, – susitikime sakė viceministras M.Velička.

Susitikimo metu krašto apsaugos viceministras ir brigados generolas K.McNeeley‘is aptarė tolesnius JAV pajėgų dislokavimo ir treniravimosi Lietuvoje planus. K.McNeeley‘is susitikime teigė, jog JAV ir toliau aktyviai rems Lietuvą ir kitas regiono partneres.

„JAV pajėgų Europoje vadavietė itin remia bendradarbiavimą su Lietuva. JAV ir toliau vykdys šio regiono saugumo užtikrinimą. Tikimės, kad Europos saugumo iniciatyvos finansavimo patvirtinimas JAV Kongrese suteiks galimybę tik sustiprinti JAV pajėgų matomumą regione“, – sakė jis.

Susitikime taip pat aptartos numatomos kitų metų nacionalinės ir tarptautinės pratybos, pagrindinės Lietuvos pajėgumų vystymo kryptys, karinio bendradarbiavimo projektai, galimas tolesnis bendradarbiavimas su JAV tarptautinėse operacijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min