Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymą okupavusius, o dabar Ukrainą terorizuojančius Rusijos specialiųjų pajėgų karius rengė Vokietija?

Rusijos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per pastaruosius metus NATO šalys padėjo Rusijai gerokai atnaujinti savo ginkluotąsias pajėgas. Dabar, Vakarų ir Maskvos santykiuose stojus įtampai dėl pastarosios veiksmų Ukrainoje, kyla klausimai dėl vienos Vokietijos bendrovės, kuri apmokė Rusijos armiją, rašo „The Daily Beast“.

Kai Rusijos pajėgos įžengė į Krymą, JAV ir Europos žvalgybos neteko žado – viskas buvo padaryta nepaprastai efektyviai, operatyviai ir naudojantis pažangia technika. Vašingtono lyderiai stebisi, kada Rusijos specialiųjų operacijų pajėgos tapo tokios greitos ir patikimos, ir ima kelti klausimus, kiek prie to prisidėjo patys Vakarai.

Pavyzdžiui, 2011 metais Vokietijos gynybos bendrovė „Rheinmetall“ pasirašė 140 mln. JAV dolerių kontraktą dėl karių rengimo centro Muline, pietvakarių Rusijoje, statybų. Šiame centre kasmet turėtų būti parengiama 30 tūkst. rusų karių. Nors jo statyba oficialiai turėjo būti pabaigta tik šių metų pabaigoje, JAV pareigūnai mano, kad vokiečiai rusų karius treniruoja jau ne vienerius metus.

„Rheinmetall“ savo projektą gynė net ir Rusijai įsiveržus į Krymą. Galiausiai praėjusį mėnesį kontraktą nutraukė Vokietijos vyriausybė.

„Rheinmetall“ savo projektą gynė net ir Rusijai įsiveržus į Krymą.

Galiausiai praėjusį mėnesį Vokietijos bendrovės kontraktą nutraukė Vokietijos vyriausybė.

„Apmaudu, kad Vokietijos bendrovės tiesiogiai rėmė ir rengė Rusijos armiją netgi puolimo prieš Ukrainą metu, – „The Daily Beast“ kalbėjo vienas aukštas JAV senato pareigūnas. – JAV vyriausybė turėtų paraginti mūsų NATO sąjungininkus nutraukti visus karinius ryšius su Rusija, kol ši nepaliks Ukrainos, taip pat ir Krymo, ramybėje.“

JAV Kongreso turimais duomenimis, „Rheinmetall“ bendradarbiavo su rusų valstybine įmone „Oboronservis“. Karių rengimo centras turėjo būti įrengtas pagal Vokietijos karines pajėgas rengiančio centro pavyzdį ir būti „pažangiausia tokio tipo sistema pasaulyje“. „Rheinmetall“ tikėjosi, kad šis kontraktas atvers duris ir kitiems projektams, turėjusiems „modernizuoti Rusijos ginkluotųjų pajėgų įrangą“.

„Žmonės įsiutę, – sako vienas JAV žvalgybos apreigūnas. – Pentagone kalbama, kad jų perduotos žinios nuėjo tiesiai Specnazui.“

Nors konkrečių įrodymų rasti sunku, JAV pareigūnai pastebi, kad nuo paskutinės didelės Rusijos operacijos užsienyje – 2008-ųjų karo su Gruzija – Maskvos specialiosios pajėgos radikaliai pagerėjo. Jie įtaria, kad per pastariuosius keletą metų vokiečių karo instruktoriai rengė GRU Specnaz – Rusijos elitinio specialiųjų pajėgų būrio – karius, kurie ir įžengė į Krymą, o dabar kelia neramumus kitose Ukrainos srityse.

„Žmonės įsiutę, – sako vienas JAV žvalgybos apreigūnas. – Pentagone kalbama, kad jų perduotos žinios nuėjo tiesiai Specnazui.“

NATO šalių ginkluotosios pajėgos iki šiol nemažai bendradarbiavo su Rusijos kariuomene. Bendros pratybos buvo organizuojamos ir su Vokietija, ir su JAV. Vašingtonas rusams nupirko malūnsparnius, kuriuos šie naudojo Afganistane. O Maskva leidžia gabenti NATO įrangą per savo teritoriją į ir iš karo zonų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min