Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymą okupuoja elitiniai Rusijos komandosai – tarp jų ir Lietuvoje pagarsėjusi Pskovo desanto divizija

Rusijos karys Simferopolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos karys Simferopolyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Uniformuoti ir ginkluoti kariai, okupavę Krymą, formaliai yra „neidentifikuoti“. Jie nenešioja skiriamųjų valstybių ženklų, tačiau niekas neabejoja, kad tai rusai ir, be to, Rusijos kariuomenės elitas, rašo Lenkijos Tvn24.pl. Apie tai liudija moderni karių apranga ir ginkluotė, gerokai besiskirianti nuo stereotipinio Rusijos kario įvaizdžio.

„Neidentifikuoti“, bet uniformuoti ir puikiai ginkluoti vyrai Kryme pasirodė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Pirmiausia užėmė oro uostus Sevastopolyje ir Simferopolyje, o vėliau per kelias dienas pasklido po visą Krymą ir sulaukę šarvuotos technikos pastiprinimo ėmėsi nuginkluoti arba užiminėti Ukrainos karines bazes.

Tai – geriausi Kremliui pavaldūs daliniai. Tą įrodo nuotraukos, vaizdo įrašai ir neoficialūs pokalbiai su kariškiais.

Iš pradžių Rusija vaizdavo nedalyvaujanti karo veiksmuose. Maskva laikėsi pozicijos esą visa tai tik spontaniška Krymo gyventojų iniciatyva, neva jie griebėsi ginklų norėdami apsiginti nuo „fašistų“ iš Maidano.

Vis dėlto jau savaitgalį Rusijos vadovams teko pripažinti, kad tai šios šalies karinės pajėgos įžengė į Krymą. Buvo pranešta, kad Juodosios jūros karinės jūrų pajėgos saugo „svarbiausius pusiasalio objektus“.

Bet net ir konkrečiai neįvardijus, kurie daliniai atsidūrė Kryme, ekspertai netruko pastebėti, kad tai – geriausi Kremliui pavaldūs daliniai. Tą įrodo nuotraukos, vaizdo įrašai ir neoficialūs pokalbiai su kariškiais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kariai Simferopolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kariai Simferopolyje

Iš pranešimų iš Krymo aiškėja, kad užimant pusiasalį dalyvavo jūrų pėstininkai iš Juodosios jūros karinių pajėgų. Tai kariai, važinėjantys ratiniais šarvuočiais BTR-80. Jie vieninteliai turi aiškius skiriamuosius valstybinius ženklus – jų techniką puošia Rusijos vėliavos ir jūrų pėstininkų ženklai. Supainioti jų su Kryme esančiomis Ukrainos pajėgomis neįmanoma.

Šie rusų kariuomenės padaliniai atrodo prasčiausiai iš visų įsiveržusių į Krymą, nors ir kiek geriau nei eiliniai Rusijos kariuomenės kariai.

Greičiausia tai yra Pskovo Oro desanto 76-osios divizijos kariai. Kitaip vadinami Rusijos reguliariosios armijos elitu. Ukrainos žiniasklaidos teigimu, kalbėdami su žurnalistais jie patys tą pripažįsta. 

Tačiau kiti kariai atrodo išskirtinai. Jie aprengti šiuolaikiškomis uniformomis, puikiai ginkluoti, visi atrodo labai panašiai, o tai po kelių reformų ir chaoso Rusijos kariuomenėje nėra įprasta.

Greičiausiai tai yra Pskovo Oro desanto 76-osios divizijos kariai. Ši divizija priskiriama prie Rusijos reguliariosios armijos elito. Ukrainos žiniasklaidos teigimu, kalbėdami su žurnalistais jie patys tą pripažįsta. 

Oro desanto daliniai dar nuo Sovietų Sąjungos laikų traktuojami kaip elitiniai. Juose tarnauja geriausi kariai, kurie gauna naujausią įrangą. Jų užduotis yra stovėti priešakinėse Rusijos karinių pajėgų gretose vykdant operacijas.

Pskovo divizija veikė Lietuvoje Sausio 13-ąją. 76-oji divizija dalyvavo kare su Gruzija 2008 metais. Greičiausia būtent šių padalinių kariai atskrido į Krymą penktadienį ir šeštadienį krovininiais lėktuvais IL-76. Tokias operacijas Oro desanto karinės pajėgos dažnai kartoja per pratybas.

Nuotraukose iš Krymo kariai apsirengę naujausio kirpimo uniformomis, nors kamufliažo raštai primena Sovietų armiją ir vadinami „Digital Flora“. Modernūs ir šių karių šalmai, gerokai besiskiriantys nuo įprastų Rusijos armijai. 

Jie ginkluoti automatais AK-74M. Dalis karių turi modernius optinius taikiklius, kurie tikrai nėra įprasti Rusijos kariuomenėje. Nuotraukose matyti, kad dalis kariškių ginkluoti ir SVDS šautuvais, kurie yra specialiai oro desanto padaliniams perdaryti populiarieji snaiperiniai šautuvai SVD.

Dar vienas elitinių dalinių, okupuojančių Krymą, simbolis yra transporteriai „GAZ-2975 Tigr“. Tai naujausi tokio tipo automobiliai Rusijos kariuomenėje, jų pagaminta vos keli šimtai

Dar vienas elitinių dalinių, okupuojančių Krymą, simbolis yra transporteriai „GAZ-2975 Tigr“. Tai naujausi tokio tipo automobiliai Rusijos kariuomenėje, jų pagaminta vos keli šimtai ir jie buvo išdalinti tik išrinktiesiems. Kryme jie formaliai priklauso karinėms jūrų pajėgoms, tačiau tai gali būti tik maskuotė slepiant Oro desanto dalinių dalyvavimą kariniuose veiksmuose.

Paskutinė dėlionės dalis – specialiosios pajėgos. Jokia panašaus pobūdžio operacija nevyksta be jų, ne išimtis – ir Krymo okupacija.

Tiksliai nežinoma, kurie specialiųjų pajėgų padaliniai atsidūrė Kryme, tačiau manoma, kad jie priklauso Rusijos armijos karinės žvalgybos tarnybai GRU. Be žvalgybos, tarnyba dar turi ir specialiąsias pajėgas, o tai jau Rusijos komandosų elito elitas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min