Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymiečiai jau artimiausiais mėnesiais bus šaukiami į Rusijos kariuomenę ir gali būti siunčiami į Čečėniją

Rusų kariai Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusų kariai Kryme
Šaltinis: 15min
0
A A

Save Krymo premjeru paskelbęs Sergejus Aksionovas pareiškė, kad jau pavasarį Krymo vyrai pradės tarnauti Rusijos kariuomenėje ir bus siunčiami į Čečėniją ir Šiaurės Kaukazą, praneša „TVi“.

„Kai Krymas prisijungs prie Rusijos, jame galios Rusijos konstitucija. Taip pat Kryme pradės veikti rusų įstatymai. Pagal juos vyrai bus šaukiami į Rusijos kariuomenę“, – sakė S.Aksionovas.

Krymo totoriai palaiko draugiškus ryšius su musulmoniškomis Rusijos respublikomis, įskaitant ir Čečėniją

Jis taip pat pareiškė, kad krymiečiai nebūtinai tarnaus Kryme. „Nebus daroma išimčių – šauktiniai tarnaus visoje šalyje, įskaitant ir Dagestaną, Čečėniją ir Šiaurės Kaukazą“, – teigė neteisėtas Krymo premjeras.

Musulmonų totorių, kurie sudaro apie 15 proc. Krymo gyventojų, vertimas vykti kariauti į Čečėniją sukels daug pavojų, rašo „Ukrainian policy“. Krymo totoriai palaiko draugiškus ryšius su musulmoniškomis Rusijos respublikomis, įskaitant ir Čečėniją.

Totoriai masiškai boikotavo neteisėtą sekmadienį rengtą referendumą Kryme.

Krymo pareigūnai skelbia, kad už prisijungimą prie Rusijos pasisakė nerealus skaičius – 96,77 proc. – balsavusiųjų. Dar įdomiau, kad už prisijungimą prie Rusijos esą balsavo 123 proc. Sevastopolio gyventojų.

Rusijos Gynybos ministerija tvirtina, kad jauni kariai turi galimybių rinktis, kur jiems tarnauti. Nors paprastai kariai siunčiami tarnybos atlikti toliau nuo savo gyvenamosios vietos, susituokusiems, turintiems vaikų arba senus tėvus gali būti daromos nuolaidos.

Newsru.com rašo, kad nepaisant Krymo premjerų pareiškimų, yra mažai tikimybės, kad krymiečiai būtų siunčiami į karštuosius taškus. Jie esą gali būti siunčiami į Šiaurės Kaukazą apmokymams arba iškilus reikalui, tačiau atlikti karinę tarnyba krymiečiams tikriausiai reikės ramesnėse vietose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min