Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymo okupacija glumina ir rusų, ir ukrainiečių karius

Kariai Kryme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kariai Kryme
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas rusų karys, atsirėmęs į medį prie ukrainiečių karinės bazės Kryme, kurią apsupo jo dalinys, negalėjo nuslėpti ašarų iš gėdos.

„Reikia jį suprasti, jam gėda dėl to, kas čia vyksta“, – sakė vieno ukrainiečių kario, dislokuoto toje bazėje Bachčysarajuje, motina Gulia.

„Baisu, kad kovojame tarpusavyje“, – pridūrė ši vidutinio amžiaus moteris, išdidžiai pasivadinusi Ukrainos piliete.

Atsigręžusi į verkiančio kario tarnybos draugus ji pareiškė: „Mes ne prieš jus, nebijokite.“

Juodosios jūros pusiasalyje Kryme beveik visą kontrolę perėmė okupacinės Rusijos pajėgos.

Tačiau Bachčysarajuje, esančiame už maždaug 30 km į pietvakarius nuo Krymo sostinės Simferopolio, nuotaikos buvo be įtampos, be susirūpinimo, kone širdingos.

Du tuzinai karių maskuojamomis uniformomis ir su Kalašnikovo automatais ant pečių atsainiai vaikštinėjo gatve. Vienas jų žaidė su šunimi.

AFP žurnalisto paklaustas, ar yra rusas, ašarojęs jaunas karys droviai linktelėjo. Bazėje esantys ukrainiečių karininkai taip pat neabejoja, kad tie vyrai maskuojamomis uniformomis yra rusai, nors ant jų uniformų nėra skiriamųjų ženklų.

„Užtenka pažiūrėti į jų uniformas“, – sakė bazės vado pavaduotojas Volodymyras Dokučajevas.

Vadas Serhijus Stečenka patvirtino, kad vienas karys „prisistatė kapitonu iš Rusijos Federacijos“, kai neidentifikuoti vyrai užėmė pozicijas aplink bazę.

Tačiau didelės įtampos ar priešiškumo nesitikima, bent jau išoriškai, nors Kijevas ir Maskva drabstosi purvais.

Ukraina pirmadienį apkaltino Rusiją nusiuntus daugiau karių į Krymą – Ukrainos regioną, kur gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai ir kuriame nuo XVIII amžiaus yra dislokuotas iš pradžių Rusijos carinis, o paskui – Kremliaus karinis jūrų laivynas.

Tuo tarpu Maskva ne kartą pareiškė, kad jai reikia ginti savo piliečius ir tautiečius Krymo pusiasalyje, o šeštadienį prezidentas Vladimiras Putinas laimėjo savo parlamento pritarimą Rusijos pajėgų nusiuntimui.

S.Stečenka sakė, kad derybininkai, kurie buvo pas jį atėję, pateikė du reikalavimus: kad jis ir jo vyrai sudėtų ginklus ir kad jie imtų drauge prižiūrėti jų objektus – rusai ir ukrainiečiai.

„Mes negalime to padaryti, mes prisiekėme Ukrainai“, – sakė S.Stečenka, kuris nepaisydamas ryškios saulės buvo su kailine kepure.

„Privalome išlikti lojalūs ukrainiečių liaudžiai, tai mūsų žemė“, – sakė jis.

„Jie visai nėra agresyvūs ... Jie nenori į mus šaudyti, mes nenorime šaudyti į juos“, – sakė S.Stečenka.

Tačiau jis pripažino: „Jeigu jie pradės šaudyti, mes šaudysime atgal.“

Nors užima vado postą toje bazėje, jis, regis, buvo suglumęs dėl to, kaip situacija taip greitai išsiplėtojo nušalinus Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių, kuris jau pabėgo į Rusiją.

„Asmeniškai aš nesuprantu, – apie karą sakė S.Stečenka. – Tikimės, kad tai bus išspręsta taikiai.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min