Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laivai „Žemaitis“, „Skalvis“ ir „Kuršis“ dalyvavo tarptautinėse pratybose

Pratybų akimirka
KAM nuotr. / Pratybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

2015 m. birželio 5–18 d. Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) patrulinis laivas „Žemaitis“ (P11) ir minų paieškos ir nukenksminimo laivai „Skalvis" (M53) bei „Kuršis“ (M54) dalyvavo tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje BALTOPS 15.

Du priešmininių laivų junginiai pagrindinės išminavimo fazės metu vykdė navigacinių kelių saugumo nuo minų grėsmės užtikrinimą paramą teikiantiems koviniams laivams. Šios fazės metu Lietuvos priešmininiai laivai „Skalvis“ ir „Kuršis“, vadovaujami kmd. ltn. Audriaus Venckūno ir Aleksandro Černovo kartu su kitais priešmininiais laivais, priskirtais BALTRON grupei, vedė kitus laivus per minų lauką.

Taip pat buvo vykdomos kitos užduotys jūroje: buksyravimas, ryšių procedūros, manevravimas laivų formuotėje, gynybos užtikrinimas nuo asimetrinės grėsmės (antiteroristinės priemonės), šaudymai į oro taikinius iš kulkosvaidžių bei priešlėktuvinių pabūklų. Taip pat buvo vykdomi paieškos ir gelbėjimo mokymai kartu dirbant su paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniu. Pratybų taktinės fazės metu prie Borholmo salos (Danija) laivo „Kuršis“ narai įvykdė demonstracinį 750 kg minos sprogdinimą.

Pratybų taktinės fazės metu prie Borholmo salos laivo „Kuršis“ narai įvykdė demonstracinį 750 kg minos sprogdinimą.

Tuo metu Lietuvos KJP patrulinis laivas „Žemaitis“ (P11), vadovaujamas kpt. ltn. Dariaus Mickaus, pratybų metu buvo priskirtas vienai iš kovinių laivų grupių ir vykdė jos pavestas užduotis.

Į pratybų štabą, kuris buvo dislokuotas JAV vadovavimo laive „USS San Antonio“, taip pat buvo integruotas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas kpt. ltn. Giedrius Auksorius.

Pratybos vyko pagal tam tikrą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų buvo suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atliko pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita – puolimo funkcijas.

Šios karinės pratybos vyko Baltijos jūroje – Lenkijos, Danijos, Vokietijos ir Švedijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Pratybose dalyvavo kariniai laivai, orlaiviai ir įvairių kitų padalinių kariai iš šešiolikos skirtingų – NATO priklausančių ir nepriklausančių šalių (Belgijos, Estijos, Danijos, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų). Iš viso pratybose dalyvavo 49 įvairaus tipo laivai bei 69 orlaiviai, apie 5 600 karių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min