Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laivas „Šakiai“ dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose

Laivas „Šakiai“ dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / Laivas „Šakiai“ dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 28-29 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai" dalyvavo trišalėse paieškos ir gelbėjimo pratybose „SAREX 14". Tai yra kasmetinės tarptautinės civilinės pratybos, kuriose dalyvauja Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos laivai su civilių įgulomis.

Pratybas kasmet organizuoja ir joms vadovauja viena pratybų dalyvių. Trišaliai mokymai vyko Lenkijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, juos organizavo ir koordinavo Gdynės (Lenkija) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras. Pratybose dalyvavo devyni laivai ir du orlaiviai

Pratybų scenarijaus metu buvo imituojama avariją patyrusio ir dingusio laivo paieška. Reaguodama į susidariusią situaciją Lenkijos jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras Gdynėje kreipėsi pagalbos į kaimyninių valstybių – Lietuvos ir Rusijos jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrus dėl pagalbos ieškant dingusio laivo.  

Tokios tarptautinės pratybos organizuojamos siekiant patikrinti ir tobulinti šalių pasirengimą veikti bendrai ir koordinuotai vykdant paiešką ir gelbėjimą jūroje.

Pratybos organizuojamas pagal 2009 m. spalį pasirašytą trišalį Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susitarimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min