Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkija apsisprendė: už 1,2 mlrd. zlotų pirks itališkus mokomuosius lėktuvus „M-346 Master“

Mokomieji lėktuvai „M-346 Master“
zoom.mon.gov.pl nuotr. / Mokomieji lėktuvai „M-346 Master“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijos krašto apsaugos ministerija apsisprendė – už 1,2 mlrd. zlotų (0,99 mlrd. Lt) įsigis Italijoje gaminamų mokomųjų lėktuvų „M-346 Master“. Kaip teigia gazeta.pl, galbūt ateityje Lenkija net turėtų naudos iš šio pirkinio, kadangi Dembline esanti mokomoji aviacijos bazė galėtų tapti didžiausiu Europoje F-16 pilotų mokymo centru.

Pirmadienį Lenkijos krašto apsaugos ministerija paskelbė, kad „M-346 Master“ mokomųjų lėktuvų bandymai, vykę vasario 3-5 dienomis, buvo sėkmingi. Bandymai vyko pagal visus nustatytus kriterijus, o orlaiviai atitinka jiems keliamus reikalavimus. Tad nebeliko jokių trukdžių pasirašyti sutartį su šių lėktuvų gamintojais, Italijos bendrove „Alenia Aermacchi“. Sutartį ketinama pasirašyti dar šių metų pirmąjį ketvirtį.

Pagal sutartį žadama įsigyti aštuonis mokomuosius orlaivius su ketinimais ateityje nusipirkti dar keturis. Taip pat lenkų kariškiai gaus ir lėktuvo aptarnavimo bei priežiūros paslaugas, skrydžių simuliatorius.

Konkurse tiekti Lenkijai mokomuosius lėktuvus dalyvavo ir britų kompanija „BAE Systems“ su orlaiviais „Hawk“ ir JAV bei Korėjos bendrovių „Lockheed Martin“/KAI bendras projektas su T-50 „Golden Eagle“. 

Kaip teigia Lenkijos žiniasklaida, italų pasiūlymas buvo pigiausias, kiti siūlė orlaivius įsigyti už apie 0,5 mlrd. zlotų brangiau.

Apie „M-346 Master“

Lenkų įsigyti orlaiviai M-346 yra dviviečiai mokomieji lėktuvai. Pirmą kartą į orą lėktuvas pakilo 2004 m. liepos 15 d. Eksploatuojamas šis orlaivis nuo 2011 m. lapkričio 15 d.

Orlaivio sukūrimo istorija gana įdomi. Jis buvo pradėtas kurti kartu su Rusijos Jakovlevo konstruktorių biuru. Tačiau kažkuriuo metu bendrovių nuomonės daugelių klausimų išsiskyrė, todėl abi, gavusios būsimojo lėktuvo bazinio modelio dokumentus, savarankiškai pradėjo kurti savo nuosavus orlaivius. Italai sukūrė M-346, rusai labai panašų – Jak-130.

M-346 naudoja Italijos, Singapūro ir Izraelio karinės oro pajėgos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Lenkija Aviacija
Parašykite atsiliepimą apie 15min