Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 28d. 05:58

Lenkija perka 119 vokiškų „Leopard“ tankų ir samdo daugiau profesionalių karių

Tankai „Leopard“
Lenkijos kariuomenės nuotr. / Tankai „Leopard“

119 tankų „Leopard“, kuriuos Lenkija nusipirko iš Vokietijos, atiteks 34-ajai Tankų kavalerijos brigadai, įsikūrusiai Žaganyje (Liubušo vaivadija). Papildomai teks priimti ir profesionalių karių – planuojama sukurti apie 2–2,5 tūkst. naujų etatų, pareiškė Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas.

Anot Lenkijos Gynybos ministerijos vadovo, tai gera žinia šiam kariuomenės daliniui, nes jis turės galimybių plėstis ir augti. „Taip pat tai reiškia, kad per artimiausius metus sukursime kariuomenėje nuo dviejų iki dviejų su puse tūkstančio naujų etatų“, – teigė T.Siemoniakas.

Šie planai turės teigiamos įtakos ir visai šio vakarų Lenkijos regiono darbo rinkai. Du 
trečdaliai tankų lenkus pasieks dar šiemet, likusieji – kitais metais, todėl ir nauji kariai bus samdomi artimiausiu metu.

Pagal Vokietijos ir Lenkijos gynybos ministrų pernai lapkritį pasirašytą sutartį, lenkai gaus 105 tankus „Leopard 2A5“ ir keturiolika „Leopard 2A4“, taip pat tankų brigadai priklausančias transporto priemonių – automobilių, radiolokacinių priemonių, kulkosvaidžių. Sutarties vertė – 187 mln. eurų.

Apie „Leopard“

Tankas „Leopard 2“ gaminamas Vokietijoje ir yra pagrindinė šios šalies kovinė mašina. Tokie tankai šiuo metu naudojami ir daugelyje kitų šalių (Austrijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Danijoje, Graikijoje, Turkijoje, Lenkijoje).

Tankas ginkluotas galingu 120 mm pabūklu, dviem 7,62 mm kulkosvaidžiais, jo korpuso ir bokštelio konstrukcijoje panaudotas kombinuotas trečios kartos šarvas, o viduje – speciali medžiaga, mažinanti žalą ekipažui, jei šarvas būtų pramuštas.

Apie 6 mln. dolerių kainuojantis tankas gali išvystyti iki 72 km/val. greitį, nepasipildydamas degalų gali nuvažiuoti iki 550 km.

Temos: 2 Lenkija Tankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min