Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 12:36

Lenkijos generolas B.Pacekas: „Su kiekviena savaite ir mėnesiu Ukraina silps“

Ukrainos kariai artėja Donecko link
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai artėja Donecko link
Europos Sąjungos balsas dėl įvykių Ukrainoje yra per tylus. Reikia daugiau solidarumo ir tvirtybės. Taip mano generolas Boguslawas Pacekas, šiuo metu einantis Lenkijos gynybos ministro patarėjo pareigas. Jo teigimu, ukrainiečiai su kiekviena savaite ir mėnesiu bus vis silpnesni ir nebegalės tęsti intensyvios karinės operacijos Donbase, rašo tvn24.pl.

Generolo B.Paceko manymu, laikas veikia tiek Ukrainos, tiek Vakarų nenaudai. „Todėl Vakarų valstybės turi apsispręsti, ar nori veikti laisvai, ar vis dėlto lauks lūžio ir ilgalaikės krizės, kuri šiuo metu kelia grėsmę Ukrainai, bet ateityje gali grasinti ir kitoms Europos šalims“, – kalbėjo gynybos ministro patarėjas.

ES laukia rimtas išbandymas, nes yra sunku, kaip teigia B.Pacekas, „konsoliduoti 28 šalis, kad jos prabiltų vieningai ir garsiai“. „Tas balsas kol kas yra per tylus ir dar daug šalių mano, kad tai Rusijos ir Ukrainos problema, o ne mūsų visų“, – pastebėjo generolas. Tačiau situacija tokia, kad būtina rimtesnė parama ir pagalba Ukrainai.

Vis dėlto lenkų generolas nemano, kad galima būtų siųsti į Ukrainą kitų šalių karius. B.Paceko teigimu, niekas nėra suinteresuotas karu, be to, Ukraina nėra NATO narė. Tačiau Vakarai turėtų kalbėtis apie tai, kad privalu nutraukti ginklų tiekimą ir kitokią paramą separatistams.

Anot B.Paceko, Rusija puikiai suvokia tai, ko kol kas iki galo nepripažįsta Vakarai – ukrainiečiai su kiekviena savaite ir mėnesiu vis silpnės ir nebegalės toliau vykdyti intensyvios karinės operacijos Donbase metų metus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min