Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos Seimo narys W.Waszczykowskis: V.Putinas siekia atkurti Sovietų Sąjungą, o Rusija destabilizuoti pasaulį gali per kelias savaites

Witoldas Waszczykowskis
„Facebook“ nuotr. / Witoldas Waszczykowskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijos Seimo narys, buvęs Nacionalinio saugumo biuro vadovo pavaduotojas ir buvęs Užsienio reikalų viceministras Witoldas Waszczykowskis perspėja, kad Vladimiro Putino planai neapsiriboja tik Ukraina – Rusijos prezidentas siekia atkurti Sovietų Sąjungą, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

„V.Putinas tuti ypatingų planų ir ambicijų. Daugelį kartų jis viešai pareiškė, kad didžiausia jo ir jo kartos tragedija buvo Sovietų Sąjungos subyrėjimas. Jis savo politika siekia atkurti tokią Rusiją, kokia buvo Sovietų Sąjunga“, – tiesioginėje Ukrainos „TV Espresso“ laidoje trečiadienį vakare pareiškė W.Waszczykowskis.

Politikas sakė tikįs, kad dėl buvusios Sovietų Sąjungos atkūrimo V.Putinas žvalgosi ne tik į Ukrainos, bet ir į kitų buvusių sovietinių respublikų teritorijas.

„Pasinaudojant raketomis ir pradėjus kibernetinį karą visą pasaulį galima destabilizuoti per kelias savaites“, – perspėjo W.Waszczykowskis

„Prieš kelias dienas aš buvau Sarajeve, ir žinau, kad bosniai taip pat yra sunerimę, nes jie mato, jog rusai stengiasi paskatinti Bosnijos serbų sukilimą, atplėšti nuo Bosnijos dalį teritorijos ir prijungti ją prie Serbijos. V.Putinas turi planų ir kitoms Rytų ir Vidurio Europos valstybėms užgrobti“, – sakė Lenkijos politikas.

Tačiau W.Waszczykowskis perspėjo, kad kitose valstybėse Rusija pirmiausia naudosis ne karine jėga – XXI amžiuje karai laimimi ne ginklais, o propaganda.

„Krymo aneksija primena Austriją 1938 metais, ir daugelis apie tai kalba. Ketvirtajame dešimtmetyje Adofui Hitleriui prireikė šešerių metų pasauliniam karui pradėti. Tai buvo laikotarpis, kai nebuvo kompiuterių, nebuvo tokių raketų, technologijų, kokių yra dabar. Šiandien jeigu turtinga ir stipri valstybė norėtų pradėti agresiją ir karą, jai prireiktų žymiai mažiau laiko tą padaryti. Pasinaudojant raketomis ir pradėjus kibernetinį karą visą pasaulį galima destabilizuoti per kelias savaites“, – perspėjo W.Waszczykowskis.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min