Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir JAV stiprins bendradarbiavimą karo medicinos srityje

Lietuvos ir JAV atstovai
Lietuvos ir JAV atstovai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su vyriausiuoju JAV Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės Europoje karo gydytoju pulkininku Jonu P. Maza ir JAV SOP vadovybės Medicininės grupės delegacija. Susitikimo metu aptartas Lietuvos ir JAV karių bendradarbiavimas karo medicinos srityje.

Užsienio delegacija susitiko su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariais, Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos vadovybe ir personalu, lankėsi Karių reabilitacijos centre Druskininkuose.

Ministras J.Olekas su svečiais diskutavo apie Lietuvos karo medicinos sistemos tobulinimo galimybes, karo ir civilių medikų bendradarbiavimą, karių gydymą ir reabilitaciją, kitus klausimus. „Tikiu, kad mūsų užsimezgęs bendradarbiavimas padės tvirtus pagrindus tolimesniam Lietuvos ir JAV karo medikų bendradarbiavimui kuriant ir tobulinant Lietuvos kariuomenės medicinos sistemą“, – susitikimo metu sakė J.Olekas.

JAV SOP atstovai Lietuvoje lankėsi gegužės 6–9 d., tai pirmasis JAV SOP karo medikų vizitas Lietuvoje. Vizito metu užsienio delegacija susitiko su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariais, Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos vadovybe ir personalu, lankėsi Karių reabilitacijos centre Druskininkuose. Vizito Lietuvoje metu JAV SOP atstovai susipažino su Lietuvos karo medikų veiksmais karių sužeidimų ir ligos atvejais, jų gydymu, po misijos grįžusių karių reabilitaciją ir integravimu į tarnybą. Pristatyta medicinos sistema, pagrindinės užduotys, kaip karo medicinos tarnyba integruojama specialiose operacijose.

Lietuvos kariuomenės SOP intensyviai bendradarbiauja su JAV kariais tiek keičiantis žiniomis ir patirtimi įvairiose karinėse srityse, tiek vykdant kovines užduotis. Ne išimtis ir medicina – sužeisti ar sunegalavę Lietuvos kariai gydomi JAV vadovaujamose karo lauko ligoninėse. Lietuvos SOP karys po sunkaus sužeidimo reabilitaciją atliko JAV. SOP paramedikai siunčiami į įvairaus lygio kursus, organizuojamus NATO Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės (NSHQ). Kai kurie JAV instruktorių mokymai organizuojami SOP mokymo centre Lietuvoje. Kursuose kartu su SOP kariais dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos atstovai.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min