Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 3d. 15:50

Lietuva kartu su JAV teiks paramą Ukrainos paramedikams medicinos mokymuose

Mokymai
KAM archyvo nuotr. / Mokymai

Lietuva jungiasi prie Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijos ir teiks paramą Ukrainos paramedikams, dalyvaudama medicinos mokymuose. Misijoje, kuria bus tęsiama pagalba Ukrainai, kartu su JAV kariais dalyvaus trys Lietuvos karinės medicinos srities specialistai.

Kartu su amerikiečiais Lietuvos kariai mokys Ukrainos karius tinkamai teikti medicinos pagalbą mūšio lauke. Mokymai vyks Vakarų Ukrainoje. 

„Lietuvių kariai turi daug žinių, gebėjimų ir įgūdžių vykdyti tokio tipo medicinos pagalbą. Daug patirties jie įgijo dalyvaudami tarptautinėse misijose ir operacijose. Medicinos žinias ir įgūdžius  karo medikai nuolat atnaujina budėdami greitosios medicinos pagalbos stotyse kartu su medicinos pagalbos darbuotojais,“ – teigia vyriausiasis kariuomenės gydytojas pulkininkas leitenantas Gintaras Berkevičius. 

KAM pranešime rašoma, kad lietuvių karių kovinį pasirengimą labai teigiamai vertina daugelis NATO šalių, todėl  JAV pakvietė  Lietuvą prisijungti prie JAV vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijos.

Nuo pat Rusijos Federacijos karinės agresijos  Ukrainoje, Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, taip pat remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Atsižvelgdama į Ukrainos kariuomenės poreikius, Lietuva jau yra suteikusi šaliai materialinę paramą ir perdavusi karinės ginkluotės elementų, taip pat humanitarinę pagalbą.

Be to, Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre priimami gydytis sužeisti  ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje.

Su Ukraina taip pat bendradarbiaujama ukrainiečių personalo mokymo Lietuvoje, bendrų karinių pratybų organizavimo ir bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo ir kt. srityse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min