TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvą nuo Rusijos orlaivio šeštadienį skubėjo ginti Kanados naikintuvai

NATO oro policijos misija – Kanados naikintuvai F-18
Alvydo Januševičiaus nuotr. / NATO oro policijos misija – Kanados naikintuvai F-18
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį du kanadiečių pilotuojami naikintuvai RCAF CF-18, dalyvavę pratybose Lietuvoje, buvo priversti staigiai keisti kursą. NATO pajėgoms buvo pranešta apie link Lietuvos skridusį Rusijos žvalgybos orlaivį.

„Toronto Sun“ ir kita Kanados žiniasklaida praneša, kad dviem Kanados naikintuvams šeštadienį popiet buvo duotas vadavietės įsakymas skubiai pasitikti virš Baltijos jūros skridusį ne NATO šalies orlaivį.

Kanadiečių pilotai žaibiškai pasiekė zoną virš Baltijos jūros, kurioje identifikavo Rusijos žvalgybinį lainerį „Ilyushin Il-20 COOT A“. Įsibrovėlis buvo nufotografuotas.

NATO ekspertų teigimu, tokio tipo Rusijos lėktuvas virš Baltijos jūros pastebimas nebe pirmą kartą. „IL-20“ yra Rusijos žvalgybos naudojami, modernios šnipinėjimo technikos prifarširuoti lėktuvai – modifikuota keleivinio turbosraigtinio „Il-18“ versija.

Wikipedia.com iliustr./Rusijos žvalgybos lėktuvas „Il-20M“
Wikipedia.com iliustr./Rusijos žvalgybos lėktuvas „Il-20M“

„Mes labai didžiuojamės savo žmonėmis, tarnaujančiais Lietuvoje. Jie parodė pasauliui, kad Kanada kartu su NATO sąjungininkais įtemptų Ukrainos įvykių kontekste patikimai atlieka pareigą. Kanados oro pajėgos yra pasiruošusios patiems didžiausiems iššūkiams“, – sakė žiniasklaidai Kanados Gynybos ministras Robas Nicholsonas.

Verta atkreipti dėmesį, kad Rusijos žvalgybos lėktuvas prie Lietuvos priartėjo vykstant didžiausioms Lietuvos istorijoje NATO pratyboms „Geležinis kardas 2014“.

Latviai apie įsibrovėlius praneša, o Lietuvos KAM – tyli

Latvijos karinės pajėgos apie potencialius įsibrovėlius iš Rusijos (lėktuvus ar povandeninius laivus) kiekvieną kartą praneša savo tinklapyje ar „Twitter“ paskyroje.

Tačiau Lietuva iki šiol pranešimų apie tokius atvejus nėra skelbusi. Ir šį kartą apie Rusijos šnipus žurnalistai sužinojo iš Kanados žiniasklaidos.

PAPILDYTA: LR Krašto apsaugos ministerijos informacija

Sekmadienio vakarą KAM išplatino tokį pranešimą:

Lapkričio 8 d. NATO oro policijos misijoje budintys Kanados oro pajėgų naikintuvai CF-18 „Hornet“ treniruotės metu palydėjo Rusijos karį orlaivį „Ilyushin II-20“, skridusį virš neutralių vandenų palei Lietuvą. 

Rusijos Federacijos orlaivis skrido pagal iš anksto suderintą planą, nepažeisdamas Lietuvos oro erdvės. 

Užkertant kelią galimiems pažeidimams, NATO oro policijos misijos procedūros numato prie Baltijos valstybių sienų priartėjusių orlaivių palydą ir tais atvejais, kai orlaiviai skrenda pagal suderintą planą.

Krašto apsaugos ministerija privalomai informuoja apie incidentus, susijusius su oro erdvės pažeidimais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min