Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 03 28, 09:13

Lietuva planuoja dvigubai padidinti indėlį į NATO greitojo reagavimo pajėgas

Lietuva planuoja nuo kitų metų kelis kartus padidinti savo indėlį į NATO greitojo reagavimo pajėgas.
„Žaibo kirtis 2016“
Lietuvos kariai / Ievos Budzeikaitės nuotr.

Seimui pateiktame svarstyti nutarime numatyta, kad kitąmet NATO greitojo reagavimo pajėgose budės iki 507 karių, o 2018 metais – 455 kariai. Krašto apsaugos ministerija informavo BNS, kad ateinančiais metais šioms pajėgoms Lietuva ketina skirti vienetus iš Karinių jūrų pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų, Sausumos pajėgų, taip pat logistus ir karo policininkus.

NATO greitojo reagavimo pajėgos įsteigtos 2014 metais, jas sudaro keliasdešimt tūkstančių karių.

Šiais metais NATO greitojo reagavimo pajėgose budi pėstininkų kuopa ir jai priskirti paramos elementai. Iš viso pajėgoms šiuo metu priskirta apie 200 karių, BNS informavo kariuomenės Jungtiniame štabe.

Seime taip pat bus svarstomas Lietuvos indėlis pernai įsteigtose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, kurioms vadovauja Didžioji Britanija ir prie kurių prisideda 7 NATO šalys. Parlamentui pasiūlyta, kad šiose pajėgose budėtų iki 200 Lietuvos karių iš Sausumos pajėgų ir Logistikos valdybos.

Pilną operacinį pajėgumą pajėgos, planuojama, pasieks 2018 metais, kai bus iki galo integruotos nacionalinės pajėgos ir bus subalansuoti turimi pajėgumai su sausumos, jūrų, oro ir kibernetiniais elementais, kuriuos, prireikus, būtų galima pritaikyti konkrečiai operacijai ar misijai.

NATO greitojo reagavimo pajėgos įsteigtos 2014 metais, jas sudaro keliasdešimt tūkstančių karių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min