Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 21d. 16:22

Lietuva siūlo nedelsiant stiprinti NATO karinį buvimą Baltijos šalyse

Vaidotas Urbelis
KAM/Alfredo Pliadžio nuotr. / Vaidotas Urbelis

Penktadienį Liublianoje (Slovėnija) krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis kartu su kitais NATO gynybos politikos direktoriais aptarė krizę Ukrainoje ir galimas jos pasekmes transatlantiniam saugumui. Jis pabrėžė poreikį nedelsiant stiprinti Aljanso karinį buvimą regione, įskaitant NATO infrastruktūros plėtrą ir pratybų mastą regiono valstybėse.

Susitikime kalbėjusių šalių atstovai aptarė priemones, kurių Aljansui reikia imtis trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu, reaguojant į pasikeitusias transatlantinio saugumo aplinkos sąlygas.

Gynybos politikos direktoriai akcentavo, kad Rusijos agresijos Ukrainoje fone NATO turėtų peržiūrėti grėsmių supratimą ir imtis kitų atsakomųjų priemonių garantuojant savo narių ir partnerių saugumą.

Susitikime Lietuvos gynybos politikos direktorius V.Urbelis padėkojo partneriams už greitus ir ryžtingus sprendimus stiprinant NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse. Jis taip pat pabrėžė poreikį nedelsiant stiprinti Aljanso karinį buvimą regione, įskaitant NATO infrastruktūros plėtrą ir pratybų mastą regiono valstybėse.

„Šiandien jau niekas neabejoja, kad saugumo situacija Europoje reikalauja nedelsiant imtis praktinių žingsnių, užtikrinant patikimą savo narių teritorijos gynybą“, –  pabrėžė V.Urbelis.  

„Šiandien jau niekas neabejoja, kad saugumo situacija Europoje reikalauja nedelsiant imtis praktinių žingsnių, užtikrinant patikimą savo narių teritorijos gynybą“, –  pabrėžė V.Urbelis.  

Susitikimo metu taip pat buvo akcentuota, kad saugumo krizė Europoje dar labiau paskatins aljanso nares persvarstyti savo gynybos biudžetus.

NATO gynybos politikos direktorių susitikimas – tai 28 NATO šalių pareigūnų formatas, skirtas neformaliai apsikeisti nuomonėmis svarbiausiomis NATO darbotvarkės temomis. Šis susitikimas padės pasiruošti būsimiems NATO gynybos ir užsienio reikalų ministrų susitikimams ir rugsėjį Velse vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Temos: 2 Gynyba NATO
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min